overfm.gr | La Liga | Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Βαγιεκάνο και Σεβίλλη

Ισόπαλες αναδειχθηκαν στο «Βαγιέκας» η Ράγιο Βαγιεκάνο και η Σεβίλλη , παιχνίδι το οποίο έληξε ισόπαλο με 1-1.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στο «Βαγιέκας» ανάμεσα στην Ράγιο Βαγιεκάνο και την Σεβίλλη με 1-1. Με αυτή την ισοπαλία οι γηπεδούχοι βρισκονται στην έκτη θέση με 34 βαθμούς ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 12οι με 25.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Μπόνο είπε όχι σε σουτ του Καμέγιο ενώ στο 29′ ο Σούσο σούταρε η μπάλα κόντραρε στον Βαλεντίν και κατλεληξε στα δίχτυα για το 0-1. Στο 34’ o Κατένα παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ και δύο λεπτά μετά ο Μοντιέλ αστόχησε με κεφαλιά από κοντά.

Στο 54′ ο Καμέγιο αστόχησε εξ επαφής μετά από πάσα του Μπάλιου και στο 65′ ήρθε η ισοφάριση για τους «Μαδριλένους» όταν από κόρνερ ο Λεζέν με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 68ο λεπτό ο Ντιμιτριέβσκι νίκησε τον Χιλ και 88’ και  στο 89’ ακυρώθηκαν τα γκολ των Εν Νεσιρί και Ντε Τομάς.

ΡΑΓΙΟ: Ντιμιτριέβσκι, Φραν Γκαρσία, Μπάλιου, Λεζέν, Κατέα, Κομεσάνια (88′ Σις), Άλβαρο Γκαρσία, Βαλεντίν, Ίσι Παλαθόν (88′ Φαλκάο), Τρέχο (66’ Ντε Τομάς), Καμέγιο (78’ Ουνάι Λόπεθ)

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Τέλες, Ακούνια, Μοντιέλ (62’ Χιλ), Νιανζού, Φερνάντο, Οκάμπος (76’ Εν Νεσιρί), Σούσο (81’ Λαμέλα), Τόρες, Γκέιγ, Μιρ (46’ Νάβας).