overfm.gr | Serie A | Moιράστηκαν τους βαθμούς Λέτσε και Φιορεντίνα

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Λέτσε και Φιορεντίνα στο «Βία Νταλ Μάρε» σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 10η αγωνιστική της Serie A.

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Λέτσε και Φιορεντίνα καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο «Βία Νταλ Μάρε». Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 16η θέση με 8 βαθμούς ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 12η με 10 μαζί με την Σαλερνιτάνα.

Στο 7ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μποναβεντούρα από αριστερά, ο Φαλκόνε έχασε  την μπάλα αλλά ο Ουμτιτί πρόλαβε σωτήρια τον Μπιράγκ και στο 19’ οι Μποναβεντούρα και Μαντραγκόρα άλλαξαν πανέμορφα αλλά ο Φαλκόνε έσωσε μετά από σουτ του πρώτου. Στο 39′ υπήρξε ακυρωθέν γκολ των «βιόλα» ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκονθάλεθ άδειασε τον Ρόντο έκανε το γύρισμα και ο Τσισέι με προβολή έκανε το 1-0 για τους νεοφώτιστους. Νέο ακυρωθέν γκολ για την Φιορεντίνα στο 45′ η οποία στο 48′ ισοφάρισε όταν ο Καμπράλ έκανε την σέντρα και ο Κουαμέ με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 52′ η κεφαλιά του Τσισέι πέρασε ελάχιστα άουτ ενώ ο Φαλκόνε απέκρουσε εντυπωσιακά τα σουτ των Μαρτίνες στο 71′ και Γκονζάλεθ στο 80′. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής στο 95′ του Γκάλο με δυο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό.

ΛΕΤΣΕ(Μάρκο Μπαρόνι): Φαλκόνε, Γκάλο, Ουμτιτί (89’ Γκεντρί), Πόνγκρατσιτς, Μπασιρότο, Μπλιν, Άσκιλντσεν (69’ Μπίστροβιτς), Χοάν Γκονθάλεθ, Μπαντά (74’ Ντι Φραντσέσκο), Στρεφέτσα (90’ Ουντέν), Τσισέι

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ(Bιτσέντσο Ιταλιάνο): Τεράτσιανο, Ντοντό, Μαρτίνες, Ιγκόρ (59’ Μιλένκοβιτς), Μπιράγκι, Μποναβεντούρα, Μπαράκ, Μαντραγκόρα (59’ Μαντραγκόρα), Κουαμέ (83’ Ικονέ), Νίκο Γκονθάλεθ (90’ Χέλγκασον), Γιόβιτς

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.