overfm.gr | Serie A | Μίλαν με καρδιά πρωταθλήτριας, μεγάλο διπλό για Αταλάντα

Με κεκτημένη ταχύτητα από πέρυσι που κατέκτησε το πρωτάθλημα η Μίλαν επικράτησε της Ουντινέζε με 4-2 στο «Σαν Σίρο», ενώ η Αταλάντα νίκησε την Σαμπντόρια με 2-0 στο «Λουίτζι Φεράρις».

Με σπασμένα τα φρένα από την περσινή περίοδο που πήρε το πρωτάθλημα η Μίλαν επικράτησε της Αταλάντα με 4-2 στο «Σαν Σίρο» στην πρεμιέρα της φετινής Serie A. Στο άλλο ματς η Αταλάντα πέτυχε μεγάλη νίκη επί της Σαμπντόρια με 2-0 μέσα στο «Λουίτζι Φεράρις».

Στο ματς του Μιλάνου, όπου ήταν εκπληκτικό με 6 τέρματα οι «φριουλιάνι» πάγωσαν το «Σαν Σίρο» με τον Μπεκάο μόλις στο δεύτερο λεπτό. Οι πρωταθλητές Ιταλίας συνήλθαν άμεσα και ισοφάρισαν με τον Ερναντές στο 12 με πέναλτι και τρία λεπτά αργότερα ο Ρέμπιτς έβαλε μπροστά τους «ροσονέρι». Η ομάδα από το Ούντινε δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε σε 2-2 με την κεφαλιά-ψαράκι του Μασίνα.

Στην επανάληψη όμως οι «Μιλανέζοι» μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο και το πήραν με την κοντινή προβολή του Ντίαθ στο 46′ ενώ ο Ρέμπιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 68′ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Στο άλλο ματς στο «Λουίτζι Φεράρις» η Αταλάντα πέτυχε μεγάλη νίκη επικρατώντας με 2-0 της Σαμπντόρια. Ο Τολόι στο 26′ και ο Λούκμαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισαν το τρίποντο στους «μπεργκαμάσκι».

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.