overfm.gr | Serie A | Μεσίας….νίκης για Μίλαν στο «Μπριάντεο»

Χάρη σε γκολ του Μεσίας η Μίλαν επικράτησε της Μόντσα με 1-0 στο «Μπριάντεο» και έπιασε την Ίντερ στην δεύτερη θέση.

Ένα γκολ του Μεσίας ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στην Μίλαν επί της Μόντσα με 1-0 στο «Μπριάντεο» και έπιασε την Ίντερ στην δεύτερη θέση με την τελευταία να έχει ματς λιγοτερο.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Ταταρουσάνου έσωσε μετά από σουτ του Τσιουρία, ενώ στο 19′ οι πρωταθλητές Ιταλίας είχαν δοκάρι σε πλασέ του Λεάο. Στο 25’ ο Ντι Γκρεγκόριο είπε όχι σε νέο σουτ του Πορτογάλου όπως και στο πλασέ του Ντίαθ στην επαναφορά. Στο 31′ οι «ροσονέρι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με όμορφο γυριστό του Μεσίας που έγραψε το 0-1.

Στο 53ο λεπτό ο Ταταρουσάνου είπε όχι σε σουτ του Πετάνια ενώ στο 57’ το σουτ του Ερναντές πέρασε  μόλις έξω. Οι νεοφώτιστοι είχαν δοκάρι με τον Τσιουρία στο 73′ και στο 85’ ο Ζιρού έστρωσε με τακουνάκι στον Τονάλι που έκανε το σουτ αλλά είδε τον Γκρεγκόριο να σώζει.

ΜΟΝΤΣΑ: Ντι Γκρεγκόριο, Ίτσο, Μάρλον (71’ Γκιτκιερ), Πάμπλο Μαρί, Τσιουρία, Μπιριντέλι (59′ Καρμπόνι), Πεσίνα, Μότα (84’ Βαλότι), Ροβέλα (70’ Σένσι), Καπράρι, Πετάνια (59’ Ματσίν)

ΜΙΛΑΝ: Ταταρουσάνου, Καλουλού, Τιό, Τομόρι, Ερναντές, Μεσίας (64’ Σαλεμάκερς), Τονάλι, Κρούνιτς (83’ Κρούνιτς), Μπραΐμ Ντίαθ (64’ Ντε Κετελάρ), Λεάο (79’ Ρέμπιτς), Οριγκί (64’ Οριγκί)