overfm.gr | La Liga | Μεγάλο διπλό στο «Μεστάγια» η Μαγιόρκα με ανατροπή

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Μαγιόρκα μέσα στο «Μεστάγια» επί της Βαλένθια με 2-1 με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Μεγάλο διπλό για την Μαγιόρκα η οποία πέρασε από το «Μεστάγια» κερδίζοντας την Βαλένθια με 2-1 με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Με αυτή την νίκη οι νικητές βρίσκονται στην δωδέκατη θέση με 12 βαθμούς ενώ οι ηττημενοι στην όγδοη με 15 μαζί με Βιγιαρεάλ και Βαλένθια.

Στο 13ο λεπτό ο Μαμαρντασβίλι πρόλαβε σωτήρια τον Λι Κανγκ Ιν ενώ στο 42’ ο Ραΐκοβιτς είπε όχι σε σουτ του Αλμέιδα. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι «νυχτερίδες» κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Λίνο από τον Σάντσεθ και ο Καβάνι το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-0. Πέναλτι κέρδισαν και οι «νησιώτες» στο 62′ και ο Μουρίκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να ισοφαρίσει σε 1-1.

Μάλιστα έχασαν και δυο μεγάλες ευκαιρίες για να κανουν την ανατροπή καθώς στο 69′ ο Ντε Γαλαρέτα σούταρε αλλά ο Μαμαρντσβίλι είπε όχι και στο 77′ ο Μουρίκι σούταρε μόλις άουτ. Ώσπου στο 82′ ο Λι Κανγκ Ιν με όμορφη ενέργεια και σουτ έκανε το 1-2 δίνοντας την νίκη στην Μαγιόρκα, ενώ οι γηπεδούχοι δυο λεπτά αργοτερα ειχαν ακυρωθέν γκολ με τον Μούρο.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ(Τζενάρο Γκατούζο): Μαμαρντασβίλι, Ντιακαμπί (3’ Οζκατσάρ), Γκαγιά, Κορέια, Γκάμπριελ, Αλμέιδα (74’ Ντούρο), Μούσα, Νίκο Γκονθάλεθ (67’ Γκιγιαμόν), Κλάιφερτ (74’ Μάρκος Αντρέ), Λίνο, Καβάνι

ΜΑΓΙΟΡΚΑ(Χαβιέρ Αγκίρε): Ραΐκοβιτς, Κόστα (78’ Τζιοβάνι Γκονθάλεθ), Μαφέο, Ραΐγιο, Βαλιέντ (76’ Νάστασιτς), Κοπέτε (55’ Αμάτ), Μπατάλια (55’ Μπαμπά), Ντε Γαλαρέτα, Λι Κανγκ Ιν, Αντόνιο Σάντσεθ (55’ Ντάνι Ροντρίγκεθ), Μουρίκι