overfm.gr | Πόλο | Μεγάλο διπλό στην Χίο ο Παναθηναϊκός

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός καθώς επικράτησε στην Χίο της ομώνυμης ομάδας με 9-8.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε σημαντική νίκη μέσα στην Χίο με 9-8 επί της ομώνυμης ομάδας σε αγώνα για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Πόλο Ανδρών. Οι «πράσινοι» έφτασαν τους 22 βαθμούς και εδραιώνονται στην τρίτη θέση του Β’ ομίλου.

Το «τριφύλλι» μπήκε φουριόζο στην πρώτη περίοδο και προηγήθηκε με 4-0 με το ματς στις δυο περιόδους να είναι ότι σκόραραν και οι δυο ομάδες. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με 5-9 και στην τέταρτη οι νησιώτες με σερί 4-0 μείωσαν σε 8-9 χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Οκτάλεπτα: 0-4, 2-2, 2-3, 4-0.

ΝΟ Χίου (Γιώργος Ντόσκας): Καρακούρος, Μιμίδης, Παππάς 2, Γιαϊσίνοβιτς, Χαλατζιάν 2, Καρακάσης 1, Κανδιόγλου 2, Τζώρτζης, Παζαΐτης, Χατζηστεφάνου, Βέκκος, Γαβαλάς Ι., Καραβάς, Αμπάζης.
Παναθηναϊκός (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης, Κανδανολέων, Σιαμάς Γ., Δευτεραίος, Τόττης 1, Άντζιτς 2, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 2, Δερμιτζάκης 3, Σιαμάς Π., Αλβέρτης, Κρατημένος, Σιαμάς Χρ., Ζερβουδάκης.