overfm.gr | Premier League | Μεγάλο διπλό για τη Λιντς

Η Λιντς πήρε τη νίκη με γκολ στο 88′ (0-1)

Η Λιντς πήρε μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, καθώς επικράτησε με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «κλέψουν» τη νίκη, καθώς βρήκαν γκολ στο 88ο λεπτο με τον Μπάμφορντ.

Στο πρώτο ημίχρονο πρωταγωνιστές ήταν οι δύο τερματοφύλακες, οι οποίοι κατέβασαν ρολά. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά η Λιντς «ξεκλείδωσε» την αντίπαλη άμυνα.

Συγκεκριμένα, ο Μπάμφορντ με κεφαλιά στο 88ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στην ομάδα του.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: Ράμσντεϊλ, Μπάσαμ, Αμπάντου, Ρόμπινσον, Μπάλντοκ, Λούντστραμ (65′ Νόργουντ), Μπεργκ, Όσμπορν, Στίβενς, ΜακΓκόλντρικ (74′ ΜακΜπέρνι), Μπερκ (74′ Σαρπ)

Λιντς: Μελιέ, Άιλινγκ, Κοχ, Κούπερ, Φίλιπς, Έλντερ Κόστα (66′ Οκάμπο), Κλιχ, Ντάλας, Χάρισον, Μπάμφορντ, Ρόμπερτς (46′ Ροντρίγκο, 90′ + 1′ Αλιόσκι)