overfm.gr | Super League 1 | Μεγάλη γκέλα για Ίντερ

Έβγαλε τα μάτια της η Ίντερ η οποία δεν κατάφερε να κερδίσει την προτελευταία Σαμπντορια και έμεινε στο 0-0 στο «Λουίτζι Φεράρις».

Απρόσμενη ισοπαλία για την Ίντερ η οποία έμεινε στο 0-0 με την προτελευταία Σαμπντόρια στο «Λουίτζι Φεράρις» και πλέον είναι στην δεύτερη θέση 15 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Νάπολι.

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Λουκάκου γύρισε πανέμορφο από το πέναλτι και σούταρε αλλά ο Οντέρο έβγαλε με διπλή προσπάθεια σε κόρνερ και στο 3’ το σουτ του Μχιταριάν έφυγε μόλις άουτ. Στο 19′ ο Λαουτάρο έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει και στο 28′ ο Σκρίνιαρ σούταρε μόλις άουτ.  Στο 32ο λεπτό ο Τζανόλι σέντραρε για τον Λάμερς που από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ονάνα και στο 37’ η κεφαλιά του Γκόζενς πέρασε μόλις έξω.

Στο 51′ και στο 55′ τα σουτ των Γκαμπιαντίνι και Ντιμάρκο πέρασαν μόλις άουτ ενώ στο 77’ ο Οντέρο είπε όχι σε προσπάθεια του Ντζέκο και στο 83’ ο Τσαλχάνογλου αστόχησε με σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Ύστατη ευκαιρλια για να πάρουν την νικη οι «νερατζούρι» έχασαν στο 92′ όταν ο Ατσέρμπι είχε δοκάρι.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Οντέρο, Αμιόνε, Ντζούριτσιτς (72’ Ρινκόν), Γουίνκς, Μουρίγιο, Κιζάνς (59’ Σαμπίρι), Οτζέλο, Νάουτινκ, Λάμερς (85’ Κουαλιαρέλα), Τζανόλι (85’ Παολέτι), Γκαμπιαντίνι (72’ Μούρου)

ΙΝΤΕΡ: Ονάνα, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Ατσέρμπι, Νταρμιάν (65’ Ντάμφρις), Μπαρέλα (66’ Μπρόζοβιτς), Τσαλχάνογλου, Γκόζενς (46’ Ντιμάρκο), Μχιταριάν (90′ Καρμπόνι), Λαουτάρο Μαρτίνες, Λουκάκου (66’ Ντζέκο).