overfm.gr | Διεθνή | Με Ζεσούς σκόρερ η Άρσεναλ γίνεται ακόμη πιο σ-έξι

Μια άκρως καταιγιστική Άρσεναλ διέσυρε την Σεβίλλη με 6-0 για το Έμιρεϊτς Καπ, με τον Γκάμπριελ Ζεσούς να κάνει χατ-τρικ.

Όσο έχει τον Γκάμπριελ Ζεσούς η Άρσεναλ δεν πρέπει να φοβάται καθόλου. Οι «κανονιέρηδες» διέσυραν με το εκκωφαντικό 6-0 την Σεβίλλη σε φιλική αναμέτρηση για το «Έμιρεϊτς Καπ» με τον Βραζιλιάνο επιθετικό από τότε που μετακόμισε στο Λονδίνο να σκοράρει κατά ρυπάς. Φυσικά δεν γινόταν να λείψει από τα γκολ στο συγκεκριμένο ματς αφού έκανε χατ-τρικ.

Από το ξεκίνημα μπήκαν φουριόζοι οι Άγγλοι και ήταν θέμα χρόνου να ανοίξουν τον χορό των γκολ. Μόλις στο 10′ ο Σάκα κέρδισε πέναλτι και ο παθών δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα και άνοιξε το σκορ. Όμως η αγγλική ομάδα δεν σταμάτησε εκεί. Ο Ζεσούς με δυο γκολ στο 13′ και στο 15′ αντίστοιχα έκανε το 3-0 και ο Σάκα στο 19 έγραψε το 4-0 πριν το 20λεπτο. Ποιος θα το πίστευε πραγματικά.

Στην επανάληψη δεν μπήκε τόσο φουριόζα η Άρσεναλ και δεν είχε τον φρενήρη ρυθμό του πρώτου ημιχρόνου όμως δεν σταμάτησε να σκοράρει. Στο 77′ ο Ζεσούς με χατ-τρικ έκανε το 5-0 και το τελικό 6-0 πραγματοποίησε ο Ενκέτια ολοκληρώνοντας το μαρτύριο των Ισπανών.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.