overfm.gr | La Liga | Σεβίλλη – Ρεάλ Σοσιεδάδ 3-2: Εν Νεσίρι για… «φίλημα»

Χάρη στα τρία γκολ του Γιουσέφ Εν Νεσύρι η Σεβίλλη πήρε τη νίκη με 3-2 στο γήπεδο της ενάντια στην Σοσιεδάδ.

Άλλη μια νίκη(η τρίτη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια) για την Σεβίλλη.

Η ομάδα από την Ανδαλουσία είναι σε εξαιρετική κατάσταση και με τον Γιουσέφ Εν Νεσίρι να σκοράρει τρία γκολ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 σε βάρος της Σοσιεδάδ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο καθώς στα πρώτα 15 λεπτά μπήκαν τέσσερα γκολ!
Η Σεβίλλη άνοιξε το σκορ με τον Εν Νεσίρι, στην συνέχεια ο Ντιέγκο Κάρλος έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του για το 1-1, με τον Εν Νεσίρι να κάνει εκ νέου το 2-1.

Ωστόσο, η Σοσιεδάδ βρήκε ξανά τρόπο να ισοφαρίσει αυτή την φορά με τον Ισάκ. Όπως είναι λογικό μετά από αυτό το “εκρηκτικό” τέταρτο οι δυο ομάδες κατέβασαν ρυθμό με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο. Η γηπεδούχος Σεβίλλη ήταν ελαφρώς καλύτερη, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ πριν κλείσει το ημίχρονο με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-2.

Στην επανάληψη η Σεβίλλη με το καλημέρα μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ. Ο Εν Νεσίρι σκόραρε για 3η φορά μέσα στον αγώνα, κάνοντας τα γκολ της ομάδας του τρία. Οι γηπεδούχοι δεν επαναπαύτηκαν στο υπέρ τους 3-2 και έψαξαν ακόμα ένα γκολ το οποίο θα τους έκανε τη ζωή ευκολότερη. Από την πλευρά της η Σοσιεδάδ η οποία στα τελευταία πέντε παιχνίδια μετρά μόλις μία νίκη, πάλεψε να βρει το γκολ της ισοφάρισης χωρίς ωστόσο επιτυχία.

Και αυτό γιατί ο Κουντέ σε μια αδράνεια στην άμυνα της ομάδας του, έδιωξε την μπάλα ακριβώς πάνω στην γραμμή από μια κεφαλιά του Πορτού!

Όσο η ώρα περνούσε τα πόδια των φιλοξενούμενων βάραιναν με αποτέλεσμα η Σεβίλλη στο τέλος να κατακτήσει τους τρείς βαθμούς της νίκης, να φτάσει τους 30 πόντους(όσους έχει και η Σοσιεδάδ) και να σκαρφαλώσει στην 5η θέση της βαθμολογίας.