overfm.gr | Premier League | Mε Ράσφορντ η Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε της Λέστερ

Έχοντας τον Ράσφορντ σε μεγάλο πρωταγωνιστή η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα της Λέστερ με 3-0 στο «Ολντ Τράφορντ».

Χάρη στον Ράσφορντ που πέτυχε ντοπιέτα η Μαντσεστερ ΓΙιουνάιτεντ επικράτησε με 3-0 της Λέστερ στο «Ολντ Τράφορντ» και παρέμεινε στην τρίτη θέση.

Στο 8ο λεπτό ο Ντε Χέα πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε κοντινό πλασέ του Ιεανάτσο ενώ από το κόρνερ ο Σουτάρ πήρε την κεφαλιά κι αστόχησε, όπως επίσης και σε κεφαλιά του ίδιου στο 20′. Πέντε λεπτά αργότερα ο Φερναντες πάσαρε κάθετα στον Ράσφορντ που με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0. Στο 49′ οι «μπέμπηδες» είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Μαρτίνες έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σο και στο 50’ ο Ράσφορντ έκανε μαγική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Γουόρντ έσωσε με τα πόδια.

Στο 56′ όμως δεν λάθεψε ο Άγγλος επιθετικός και δεχόμενος την μπαλιά του Φρεντ πλάσαρε ιδανικά γράφοντας το 2-0 και στο 61′ σε ρόλο δημιουργού πλέον έδωσε στον Σάντσο και αυτός στον Φερνάντες που με πλασέ έκανε το 3-0.

Στο 70’ ο Σάντσο έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία και στο επόμενο λεπτό το πλασέ το Βέγκχορστ πέρασε μόλις έξω. Ο τελευταίος νικήθηκε στο 88′ σε μοναδικό τετ α τετ.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Λίντελεφ, Σο, Μαρτίνες, Νταλότ, Φρεντ (59’ ΜακΤομινεϊ), Ζάμπιτσερ (81’ Μαϊνού), Μπρούνο Φερνάντες, Βέγκχορστ, Γκαρνάτσο (46’ Σάντσο), Ράσφορντ (69’ Γουάν Μπισάκα)

ΛΕΣΤΕΡ: Γουόρντ, Καστάιν, Σουτάρ, Φαές, Μεντί (59’ Σουμαρέ), Κρίστενσεν, Μάντισον, Ντιούσμπερι Χολ (59’ Τίλεμανς), Μπαρνς, Τετέ (75’ Πρατ), Ιεανάτσο (75’ Βάρντι)