overfm.gr | Διεθνή | Mαυροβούνιο-Γιβραλτάρ 4-1: Άνετη νίκη για τους γηπεδούχους

Mαυροβούνιο-Γιβραλτάρ 4-1: Οι γηπεδούχοι έκαναν την δεύτερη νίκη τους στον όμιλο.

Μια εύκολη νίκη πέτυχε το Μαυροβούνιο στο γήπεδο του κόντρα στο Γιβραλτάρ. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 4-1, κάτι που έχει σαν αποτέλεσμα να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στην διοργάνωση. Ο Μπεκιράϊ “άνοιξε” το σκορ στο 25ο λεπτό για το Μαυροβούνιο, με το Γιβραλτάρ να ισοφαρίζει πέντε λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στίτς. Ωστόσο πριν τελειώσει το πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν και πάλι κεφάλι στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Σίμιτς.

Στο 52 το Μαυροβούνιο έκανε τρία τα γκολ του, αυτή την φορά με τον Τομάσεβιτς. Το παιχνίδι όπως ήταν λογικό ήταν παράσταση για ένα ρόλο, με το αστέρι της ομάδας Στέφαν Γιόβετιτς να προσθέτει το κερασάκι στην τούρτα, κάνοντας το τελικό 4-1. Με αυτόν τον τρόπο το Μαουροβούνιο έφτασε τους έξι πόντους, ενώ το Γιβραλτάρ παρέμεινε στην τελευταία θέση χωρίς πόντο.