Ligue 1

Μαρσέιγ – Λοριάν 3-2: Ζωντανοί οι Μαρσεγιέζοι στη διεκδίκηση της 5ης θέσης [vid]

Η Μαρσέιγ, σε αγώνα που «έσπασε» καρδιές, κέρδισε 3-2 την Λοριάν και πήρε σημαντικό τρίποντο στη «μάχη» που δίνει για τη διεκδίκηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

17.04.2021 | 21:05

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς διεξήχθη στη Μασσαλία ανάμεσα σε Μαρσέιγ και Λοριάν, για την 33η αγωνιστική της Ligue 1, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 3-2, συνεχίζοντας έτσι τη «μάχη» που δίνουν για την κατάληψη της 5ης θέσης που οδηγεί στην Ευρώπη.

Η Λοριάν προηγήθηκε στο σκορ με τον Μόφι στο 19′ και έβαλε δύσκολα στους Μαρσεγιέζους, από το πρώτο ημίχρονο με το 0-1 να μην αλλάζει μέχρι και τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56′, ο Παγέ ισοφάρισε με εντυπωσιακό γκολ, ενώ το 2-1 ήρθε γρήγορα, με τον Λιρόλα, τρία λεπτά αργότερα, με ωραίο τελείωμα.

Στο 70′ ο Μόφι, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφάρισε σε 2-2, όμως ο Λιρόλα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με διαγώνιο σουτ στο 90+1′ διαμόρφωσε το τελικό 3-2, χαρίζοντας το τρίποντο στους «Φωκαείς».