overfm.gr | Premier League | Μάντσεστερ Σίτυ – Απίστευτο ξεκίνημα με τέσσερα γκολ σε 25λεπτά

Ο Μπρόινε στο 5’ έκανε το 1-0 ο Μαχρέζ στο 14’ το 2-0, στο 21′ ο Γκουντογκάν το 3-0, στο 25′ ο Στέρλινγκ με πέναλντι 4-0 για την Μάντσεστερ

Με γκολ των Ντε Μπρόινε στο 5’ , Μαχρέζ στο 14’, Γκουντογκάν στο 21′ και Στέρλινγκ στο 25′ η Μάντσεστερ Σίτι προηγείται με 4-0 της Λέστερ. Για την 19η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στο 5’ ο Ντε Μπρόινε κατέβασε ωραία μέσα στην μεγάλη περιοχή της Λέστερ, απέφυγε τους αντιπάλους του και με ωραίο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 14’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά τη χρήση του VAR. Ο Μαχρέζ να εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και να κάνει το 2-0 για τη Σίτι.

Στο 21 λεπτο ο Γκουντογκάν από κοντά έκανε το 3-0 για την Σίτυ
Και στο 25 λεπτό με εκτέλεση πέναλτι από τον Στέρλινγκ, η Μάντσεστερ Σίτυ έκανε τέσσερα τα τέρματά της.