overfm.gr | Bundesliga | Μάιντς πέντε αστέρων, ανέβηκε στην τριτη θέση

Μια εντυπωσιακή Μάιντς συνέτριψε με 5-0 στην Μαγεντία την Κολονία και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Μάιντς και συνέτριψε την Κολονία με 5-0 και ανέβηκε στην τρίτη θέση μαζί με την Φράιμπουργκ που έχει ένα ματς λιγότερο σε παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Μόλις στο 2′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Λι ενώ στο 10′ άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ίνγκβαρτσεν και έκαναν το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στο 28′ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κίλιαν με δεύτερη κίτρινη.

Στο 35’ ο Ονίσιβο σέντραρε από αριστερά, ο Ίνγκβαρτσεν δεν βρήκε την μπάλα, ο Χίμπερς μπλόκαρε το πρώτο σουτ του Κορ που με νέα προσπάθεια έγραψε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα έγινε το 3-0 με διαγώνιο σουτ του Σταχ από πάσα του Λι. Στο 57′ η Κολονία ισοφάρισε τα δοκάρια σε σουτ του Κάιντς βάζνοντας το χέρι του και ο τερματοφύλακας της Μάιντς Τσέντερ ενώ τρία λεπτά αργότερα ακυρώθηκε γκολ του Φουλγκίνι αφού χρησιμοποίησε την μπάλα με το χέρι.

Στο 73′ είχαμε το 4-0 με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μαρτίν ενώ νέο ακυρωθέν γκολ για την Μαιντς είχαμε στο 82′ με τον Μπούρκαρντ καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ ενώ το σκορ έκλεισε στο επόμενο λεπτό ο Ονίσιβο με σουτ από αριστερά κάνοντας το τελικό 5-0.

ΜΑΪΝΤΣ(Μπο Σβένσον): Τσέντνερ, Ααρόν Μαρτίν, Φερνάντες, Χακ (63’ Μπελ), Τσάτσι, Ντα Κόστα 69’ Βιντμέρ), Κορ (46’ Φουλγκινί), Σταχ (77’ Μπαρκόκ), Λι, Ίνγκβαρτσεν (63’ Μπούρκαρντ), Ονίσιβο

ΚΟΛΩΝΙΑ(Στέφεν Μπαουμγκαρντ): Σβέμπε, Σμιτς, Κίλιαν, Χίμπερς, Έκτορ (80’ Πέντερσεν), Σκιρί, Μαρτέλ, Ντούντα (38’ Σόλντο), Κάιντς (80’ Χουσεΐνμπασιτς), Τίγκες (67’ Ντίετς), Μάινα (67’ Σίντλερ)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.