overfm.gr | Premier League | Μαγκουάιρ: «Εφιαλτικό το ξεκίνημα με τη Μπράιτον»

Ο Χάρι Μαγκουάιρ μετά την ήττα της Γιουνάιτεντ από τη Μπράιτον, δήλωσε πως η ομάδα πρέπει να βελτιωθεί ενώ χαρακτήρισε το ξεκίνημα του αγώνα εφιαλτικό.

Ξεκίνημα με το δεξί έκανε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην πρεμιέρα της Πρέμιερ Λιγκ, καθώς ηττήθηκε με 1-2 από τη Μπράιτον και μάλιστα εντός έδρας. Μάλιστα οι «Γλάροι» άφησαν πίσω στο σκορ με 2-0 του «κόκκινους διάβολους», οι οποίοι μείωσαν απλά στο δεύτερο μέρος.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο αρχηγός της Γιουνάιτεντ, Χάρι Μαγκουάιρ, ανέφερε χαρακτηριστικά πως η ομάδα πρέπει να βελτιωθεί άμεσα, ενώ πρόσθεσε πως το ξεκίνημα του αγώνα ήταν εφιαλτικό.

«Πήγαμε θετικά στο παιχνίδι, κάναμε μια καλή προετοιμασία, αλλά το να χάνουμε με 2-0 στο Ολντ Τράφορντ από το πρώτο ημίχρονο ήταν το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα. Μειώσαμε με ένα γκολ, αλλά αγκομαχήσαμε λίγο και ήταν μια κακή αρχή για εμάς.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά και είχαμε τον έλεγχο. Στη συνέχεια δεχθήκαμε το πρώτο γκολ. Πρέπει να κοιτάξουμε να μην αφήσουμε αυτό το πρώτο γκολ να μας πάει πίσω. Ήταν ένα εφιαλτικό ξεκίνημα το 2-0 στο ημίχρονο.

Νομίζω ότι στο δεύτερο μέρος είδατε καλά στοιχεία στο παιχνίδι μας, αλλά συνολικά δεν κάναμε αρκετά. Πιέσαμε και είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά πρέπει να είμαστε λίγο πιο δημιουργικοί και πρέπει να βελτιωθούμε σε αυτό»