Ligue 1

Λυών – Τρουά 4-1: Άνετη επικράτηση και 2/2

Καταιγιστική ήταν στο δεύτερο ημίχρονο η Λυών και κέρδισε εύκολα με 4-1 την Τρουά κάνοντας το 2/2 στο πρωτάθλημα.

20.08.2022 | 08:47
Ένα άνετο βράδυ είχε χθες (19/8) η Λυών στο Groupama Stadium.
Oι «Λιονέ» άνοιξαν το σκορ στο τρίτο λεπτό με τον Αλεξάντερ Λακαζέτ. Στο 39′ ο Ταρντιού αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, καθώς ισοφάρισε για την Τρουά, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Κάπου έκει όμως, μίλησε ο Τετέ. Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ δημιούργησε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, το οποίο πέτυχε ο Ταλιαφίκο στο 46′. Ενώ με δύο προσωπικά το γκολ (49′, 75′) έδωσε διαστάσεις θριάμβου στους γηπεδούχους.