overfm.gr | Super League 1 | Λουτσέσκου – «Ήταν ένα παιχνίδι με ένταση από δύο πολύ διαφορετικές ομάδες»

Διαβάστε όσα είπε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά τη λήξη του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη.

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ήταν «άνοστο». Άρης και ΠΑΟΚ έμειναν στο 0-0 δίχως να προσφέρουν ιδιαίτερο θέαμα. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μίλησε μετά τη λήξη του ματς στη κάμερα της NOVA, για την εικόνα του αγώνα. Ο Ρουμάνος τεχνικός στάθηκε στην ένταση που είχε το παιχνίδι και εξήγησε πως είναι χαρούμενος από την προσπάθεια των παικτών του.

Αναλυτικά όσα είπε ο Λουτσέσκου:

«Ένα παιχνίδι με ένταση που διαμορφώθηκε από δύο ομάδες με διαφορετικό στυλ. Η μία προσπαθούσε να παίξει ποδόσφαιρο και η άλλη να εκμεταλλευτεί τα λάθη. Στο τελικό αποτέλεσμα από δύο ευκαιρίες για κάθε ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν πιο ισορροπημένο.

Μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα στα τελευταία 20 λεπτά. Είχαμε ένα δύσκολο ταξίδι μέσα στην εβδομάδα. Από την άλλη ο αντίπαλος είχε να προετοιμάσει ένα παιχνίδι όλη την εβδομάδα, έναν τελικό όπως είναι γι’ αυτούς αυτά τα παιχνίδια».