overfm.gr | Ligue 1 | Λοριάν-Παρί Σεν Ζερμέν 3-2: Ήττα-σοκ για τους Παριζιάνους

Η Παρί Σεν Ζερμέν γνώρισε μία απροσδόκητη ήττα από τη Λοριάν.

Ήττα-σοκ υπέστη η Παρί Σεν Ζερμέν στο «Μουστουά» από τη Λοριάν, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο ηττήθηκε με 3-2, ενώ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Η Λοριάν προηγήθηκε με γκολ του Άμπεργκελ στο 36’ και η Παρί απάντησε με δύο εύστοχα πέναλτι του Νεϊμάρ, στο 45’ και στο 57’.

Ωστόσο, στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Παριζιάνοι υπέστησαν μία μεγάλη καθίζηση και έχασαν το ματς μέσα από τα χέρια τους.

Ο Βίσα στο 80’ και ο Μόφι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσαν τη μεγάλη έκπληξη.

Με αυτή την ήττα η Παρί έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας, αφού έχει 45 βαθμούς, ενώ η Λιόν έχει 46 βαθμούς.