overfm.gr | Super League 1 | Λοκομοτίβ Μόσχας – Άρης 1-2: Νίκη με ανατροπή

Ο Άρης νίκησε την Λοκομοτίβ Μόσχας στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας του με 2-1, ανατρέποντας το αρχικό προβάδισμα των Ρώσων στο δεύτερο ημίχρονο.

Νικηφόρο ήταν το σημερινό φιλικό προετοιμασίας του Άρη κόντρα στην Λοκομοτίβ Μόσχας, με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να επικρατεί με 2-1. Οι Ρώσοι προηγήθηκαν μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ρίμπους, με τους Κίτρινους να ανεβάζουν την απόδοση τους στην επανάληψη και να πετυχαίνουν την ανατροπή με τα γκολ του Γκαρσία στο 56′ και Μπρούνο στο 62′.

Η ρωσική ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, όταν μετά από φάουλ που κέρδισε, ο Ρίμπους έστειλε την μπάλα πάνω από το τοίχος και στην απέναντι γωνία από αυτή που βρισκόταν ο Ντένις, ο οποίος προσπάθησε αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα. Ο Άρης είχε την ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα έξι λεπτά αργότερα, όταν μετά από επιτυχημένη πίεση και κλέψιμο της μπάλας, ο Γκαρσία βρέθηκε σε θέση βολής, με τον πορτιέρο των Ρώσων να λέει όχι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβασε την απόοδοση του και στο 56′ ήρθε η ισοφάριση. Συγκεκριμένα, πο Γκαρσία είδε το λάθος γύρισμα στην περιοχή της «Λόκο» και μπήκε σφήνα στην φάση κάνοντας το 1-1. Έξι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Γκάμα να χριστεί σκόρερ. Ο Μαντσίνι με φανταστική πάσα έβγαλε τετ α τετ τον σκόρερ ο οποίος με υποδειγματικό τελείωμα έγραψε το τελικό 2-1.