overfm.gr | Super League 1 | Live τα ματς της Super League [vids]

Παρακολουθήστε την εξέλιξη στις αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής της Super League 1.

Το κυρίως μενού της Super League υπάρχει σήμερα στο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Αρχικά στις 18.15 ο Βόλος υποδέχεται την Λαμία στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Στις 19.00 ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει στην Τούμπα τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ στις 20.30 ΑΕΚ και Ολυμπιακός υποδέχονται Ιωνικό και Ατρόμητο αντίστοιχα.

Βόλος – Λαμία: 2-1 (Τελικό)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Φεράρι, Γκρίλο, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατίν, Μπαρτόλο, Φερνάντεζ, Φαν Βέερτ

Λαμία: Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Ελευθεριάδης, Νούνιες, Ρόμανιτς, Καραμάνος

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

8′ Γκολ για τον Βόλο και 1-0 στο ματς. Ο Μπαρτόλο πλασάρει από κοντά τον Σαράνοφ και ανοίγει το σκορ.

42′ Γκολ για τον Βόλο και 2-0 κόντρα στη Λαμία. Ο Φαν Βέερτ κάνει τρομερό γύρισμα μέσα από την μεγάλη περιοχή και διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Ημίχρονο στο ματς. Ο Βόλος προηγείται 2-0 της Λαμίας στα πρώτα 45 λεπτά.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

51′ Τραγικό λάθος του Κλέιμαν, δίνει την ευκαιρία στον Τιρόνε να σκοράρει και να μειώσει σε 2-1.

Τέλος στην αναμέτρηση. Ο Βόλος ξεκινά με θετικό τρόπο το φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 της Λαμίας στο Πανθεσσαλικό γήπεδο.

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα: 0-1 (Τελικό)

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς – Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια – Αουγκούστο, Σβαμπ – Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Καγκάβα – Σφιντέρσκι.

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν – Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν – Γκαρντάβσκι, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ – Περέα, Κόντε.

Χωρίς την πολύ μεγάλη φάση το ματς. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

87′ Ο Κόντε σκοράρει στην κόντρα και ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

ΑΕΚ – Ιωνικός: 3-0

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς – Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί – Λε Ταλέκ, Γαλανόπουλος – Άμραμπατ, Μάνταλος, Τάνκοβιτς – Αραούχο

Ιωνικός: Χουτεσιώτης – Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος – Ρομαό, Γκοτσούλιας – Λένις, Άοσμαν, Καμπράλ – Τουράμ

7′ ΑΕΚ – Ιωνικός 1-0: Φάουλ που εκτέλεσε ο Μάνταλος ο Λε Ταλέκ βρέθηκε μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για την Ένωση.

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Λε Ταλέκ, με τον Ιωνικό να συνεχίζει με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Αλεξί Ρομαό.

46′ Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος.

Πέναλτι για την ΑΕΚ.

62′ Ο Άμραμπατ ευστοχεί και κάνει το 2-0 για την ΑΕΚ κόντρα στον Ιωνικό.

Ολυμπιακός – Ατρόμητος: 0-0

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Καρμπόβνικ, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Λόπες, Βαλμπουενά, Τικίνιο και Ελ Αραμπί

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Κ. Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Σάλομον, Ντένιτς, Καρτάλης, Κλωναρίδης, Μουνίθ, Κουλούρης

1′ Σέντρα στο ματς.

Ημίχρονο στο Καραϊσκάκη. Ολυμπιακός και Ατρόμητος έχουν μείνει στο 0-0, σε ένα ματς με λιγοστές καλές στιγμές.