overfm.gr | Euroleague | LIVE : Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 22:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ρεάλ Μαδρίτης Ολυμπιακός για την 33η αγωνιστική της Euroleague. Τηλεοπτικά από Novasports 2.

Τζένκινς, Σλούκας, Βεζένκοβ, Πρίντεζης και Κουφός στην 5άδα.

Αλοθέν, Ντεκ, Τέλιορ, Γκαρούμπα και Ταβάρες για τη Ρεάλ Μαδρίτης.

2-2 με καλάθι του Πρίντεζη.

Η Ρεάλ πάει να «χτίσει» διαφορά. 9-2, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Ωραίο καλάθι από τον Πρίντεζη, απέφυγε με προσποίηση τον Ταβάρες.

Ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου η Ρεάλ προηγείται 16-8.

Τέλος πρώτου δεκαλέπτου, Ρεάλ – Ολυμπιακός 20-11.

Καλύτερα μπήκε ο Ολυμπιακός στη δεύτερη περίοδο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ένα σερί 4-0 και να πηγαίνουν το σκορ στο 27-20.

Συνεχίζει να είναι αρκετά κακός επιθετικά ο Ολυμπιακός.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 36-26 κόντρα στη Ρεάλ.

Οι 26 πόντοι του Ολυμπιακού ύστερα από 20 λεπτά αποτυπώνουν πλήρως την κάκιστη εικόνα που έχει στην επίθεση. Χωρίς καλή κυκλοφορία και καλές επιλογές ενώ η άμυνα της Ρεάλ βγάζει πολύ εύκολα όλες τις επιθετικές προσπάθειες των παικτών του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Σε λίγο θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης…

Ο Ολυμπιακός έχει μπει λίγο καλύτερο στο τρίτο δεκάλεπτο, με τη διαιτησία όμως να αρχίζει να κάνει και πάλι τα… δικά της υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Τρίποντο του Τέιλορ και 44-33, χαμένο τρίποντο για τον Πρίντεζη και νέο τρίποντο για την Ρεάλ και το σκορ πηγαίνει αμέσως στο 47-33.

Διαδοχικές άστοχες επιθέσεις για τον Ολυμπιακό, ο οποίος πλέον μετράει 2/15 τρίποντα.

49-35 με τον Βεζένκοβ.

53-38 με τον Ταβάρες κάτω από το καλάθι. Τέλος στο τρίτο δεκάλεπτο.

67-52 με κάρφωμα του Ντεκ, στον αιφνιδιασμό.

67-55 με τρίποντο του ΜακΚίσικ.

69-60 με τρίποντο του Λαρεντζάκη, στον αιφνιδιασμό και μένει 1.20 για το τέλος του ματς.

Τέλος στο ματς με τη Ρεάλ να παίρνει τη νίκη με 72-63 και να μένει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στην οκτάδα. Από την άλλη ο Ολυμπιακός πλήρωσε τα πολύ κακά ποσοστά του στην επίθεση. Πρώτος σκόρερ ο Σάσα Βεζένκοφ με 22 πόντους.