LIVE: Παναθηναϊκός – Άρης 1-2

Παρακολουθήστε live στις 15.00 την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκ 1.

18.04.2021 | 14:46

Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για τα play-off.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην 5η θέση με 49 πόντους, ενώ από την πλευρά του ο Άρης είναι στην 2η με 54.

Έναρξη του αγώνα.

Στο 9ο λεπτό ο Μπερτόγλιο έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά αουτ. Πρώτη καλή στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους.

23 λεπτά στο γήπεδο της «Λεωφόρου» ο Παναθηναϊκός με τον Άρη βρίσκονται στο 0-0, σε ένα κακό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται κυρίως σε θέση άμυνας, με τον Άρη να έχει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο να μην μπορεί να γίνει απειλητικός.

Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

Πέναλτι για τον Άρη!

Ο Βέλεθ κάνει ένα ανόητο σπρώξιμο πάνω στον Μαντσίνι, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

Ο Μάνος ανέλαβε την εκτέλεση, ωστόσο η μπάλα πήγε στο δοκάρι με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο Άρης να σκοράρει στην τελευταία φάση του ημιχρόνου.

Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.

Κόκκινη κάρτα στον Μαουρίσιο!

Σε διεκδικούμενη μπάλα ο διαιτητής καταλογίζει φάουλ υπέρ του Άρη και αποβάλει τον Μαουρίσιο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Κάπως έτσι από το 52ο λεπτό και για το υπόλοιπο του αγώνα οι Πράσινοι θα αγωνιστούν με παίκτη λιγότερο.

58ο λεπτό αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σάντσες θα πάρει την θέση του Αϊτόρ.

Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Εντός αγώνα μπαίνουν οι Γκάνεα και Ματίγια, στις θέσεις των Σούντγκρεν και Τζέγκο.

Γκολ για τον Άρη!

Στο 62 ο Μάνος βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού, και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-1 για την ομάδα του.

Στο 65ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι φέρνουν το παιχνίδι τούμπα!

Στο 65ο λεπτό, μετά από μια φάση διαρκείας ο Ματέο Γκαρσία ήταν ο άνθρωπος ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Διούδη για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

70ο λεπτό αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Βιγιαφάνιες εκτός αγώνα, ο Καμπετσής στην θέση του.

Με νευρά και ένταση αποχώρησε από το γήπεδο ο Αργεντινός.

Καρλίτος αντί Μακέντα στο 80ο λεπτό για τους γηπεδούχους.

Ο Άρης έχει ρίξει τον ρυθμό και προσπαθεί να «παγώσει» το παιχνίδι προκειμένου να φύγει από την Αθήνα με ένα πολύτιμο τρίποντο.

Tελευταία λεπτά στο παιχνίδι.

Τέλος του αγώνα!

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε μεν, ωστόσο έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές και εν τέλει γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Άρη. Κάπως έτσι οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 57 πόντους και εδραιώθηκαν στην 2η θέση, την στιγμή που ο Παναθηναϊκός έμεινε 5ος με 49 βαθμούς και πλέον κινδυνεύει να μείνει εκτός Ευρώπης για μια ακόμη σεζόν!