Παρακολουθήστε ζωντανά τις ευρωπαϊκές αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων στο μπάσκετ ανδρών και γυναικών.

Πλούσιο σε «γαλανόλευκο ενδιαφέρον» είναι το σημερινό πρόγραμμα των ευρωπαϊκών διοργανώσεων σε Basketaball Champions League, Europe Cup και Eurocup Women.

Αναλυτικά οι μάχες των ελληνικών ομάδων τις οποίες μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά μέσω από το LIVE μας.

22:20

Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας. Να είστε καλά. Καλό σας βράδυ

22:18

Δύο νίκες και τρεις ήττες ο απολογισμός των ελληνικών ομάδων.

Το Περιστέρι επικράτησε 80-70 της Τσμόκι Μινσκ, ενώ οι Γυναίκες του Ολυμπιακού 87-64 της Μπίντγκοτζ στην Πολωνία.

Αντίθετες ήττες εκτός έδρας για την ΑΕΚ, 92-76 από τη Ρίγα,  τις κοπέλες του Παναθηναϊκού, 76-60 από την Πολκόβιτσε και εντός για τον Ηρακλή, 92-83 από τη Λέιντεν.

22:16

Φινάλε του ματς στη Θεσσαλονίκη, ήττα για τον Ηρακλή 92-83 από τη Λέιντεν

22:08

Δύσκολα τα πράγματα για τον Ηρακλή, στο 38′ είναι πίσω στο σκορ 88-79 από τη Λέιντεν

21:55

Στην τελική ευθεία το ματς του Ηρακλή με τη Λέιντεν. Στο 37′ το σκορ είναι 71-79

21:43

55Φινάλε της αναμέτρησης στην Πολωνία, Πολκόβιτσε – Παναθηναϊκός 76-60.

Στο 28′ ο Ηρακλής δείχνει να επιστρέφει… Ηρακλής – Λέιντεν 49-54

21:40

Στο 39′ Πολκοβίτσε – Παναθηναϊκός 74-60

Στο 27′, Ηρακλής – Λέιντεν 45-54

21:30

Στο 36′, Πολκόβιτσε – Παναθηναϊκός 66-55.

Στο 24′, Ηρακλής – Λέιντεν 34-47

21:20

Στο 34′, Πολκόβιτσε – Παναθηναϊκός 62-53 για το EuroCup Γυναικών.

Στο 21′ ο Ηρακλής είναι πλέον στο -17 από τη Λέιντεν, 30-47 το σκορ.

21:10

Στο φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου, Πολκόβιτσε – Παναθηναϊκού, 59-47.

Στο ημίχρονο, Ηρακλής – Λέιντεν, 28-42.

21:00

Στο 26′ ο Παναθηναϊκός συνεχίζει την προσπάθειά του να ξαναμπεί στο ματς στην Πολωνία. Οι «πράσινες έχουν μειώσει σε 46-38.

Σε ό,τι αφορά τον Ηρακλή είναι πίσω στο σκορ με 12 πόντους, 28-40, από την Λέιντεν λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

20:54

Στο 13′ ο Ηρακλής δεν έχει βρει ακόμα… απάντηση στο παιχνίδι της Λέιντεν, 20-26 το σκορ

20:47

Μεγάλη νίκη για το Περιστέρι και με σημαντική διαφορά. Η ομάδα των δυτικών προαστίων επικράτησε 80-70 της Τσμόκι Μινσκ

20:40

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε στη Λετονία. Ηττήθηκε 92-76 από τη Ρίγα και έμπλεξε σε ό,τι αφορά τη συνέχεια της στην Ευρώπη.

Το Περιστέρι είναι πολύ κοντά στη νίκη. Στο 38′ προηγείται 77-65 της Τσμόκι Μινσκ.

Ημίχρονο στην Πολωνία, Πολκόβιτσε – Παναθηναϊκός 40-32.

Ο Ηρακλής είναι στο -5, 16-21, στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου του ματς με την Λέιντεν.

20:35

Το Περιστέρι, στο 37′, προηγείται 77-61 της Τσμόκι Μινσκ.

Η ΑΕΚ δεν άντεξε στην προσπάθειά της για come back… Στο 38′ το σκορ είναι 87-74.

Ο Παναθηναϊκός στις Γυναίκες δεν έχει κάνει καλό δεύτερο δεκάλεπτο. Οι «πράσινες» είναι πλέον πίσω στο σκορ, στο 19′, με 38-29.

20:30

Φινάλε στην Πολωνία, ο Ολυμπιακός νίκησε 87-64 την Μπίντγκοτζ.

20:25

Ξεκίνησαν και τα ματς του Παναθηναϊκού για το EuroCup Γυναικών με την Πολκόβιτσε, όπως και του Ηρακλή με την Λέιντεν.

Οι «πράσινες» προηγούνται στο δεκάλεπτο 17-16.

20:14

Φινάλε τρίτου δεκαλέπτου στη Λετονία, Ρίγα – ΑΕΚ 68-56

Λίγο πριν το φινάλε του 3ου δεκαλέπτου, Περιστέρι – Τσμόκι Μινσκ 58-50

Στο 33′, Μπίντγκοτζ – Ολυμπιακός 55-72

20:07

Η ΑΕΚ προσπαθεί να επιστρέψει στο ματς, στο 26′, Ρίγα – ΑΕΚ 57-49.

Το Περιστέρι εξακολουθεί να έχει διψήφιο προβάδισμα. Στο 24′, Περιστέρι – Τσμόκι Μινσκ 47-35

Σε ό,τι αφορά το ματς των κοριτσιών του Ολυμπιακού, στο τέλος της 3ης περιόδου, Μπίντγκοτζ – Ολυμπιακός 48-66

20:00

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα τρία ματς

Στο 24′, Μπίντγκοτζ – Ολυμπιακός 38-61.

Στο 22′ Περιστέρι – Τσμόκι Μινσκ 42-27.

Στο 22′, Ρίγα – ΑΕΚ 46-37

19:45

Ημίχρονο και στις δύο αναμετρήσεις των ανδρικών ομάδων.

Η ΑΕΚ είναι πίσω στο σκορ στο ματς με τη Ρίγα, 46-34. Με τους Λετονούς να έχει 7/14 τρίποντα.

Σε ό,τι αφορά το Περιστέρι, προηγείται στα μισά του ματς 36-25 της Τσμόκι Μινσκ. Στους 8 πόντους ο Χάγκινς, στους 7 ο ΜακΚρι.

19:40

Τελευταίο δίλεπτο στο ματς της ΑΕΚ στη Ρίγα, η Ένωση στο -11, 43-32, με 10 πόντους του Νίκου Παππά.

Το Περιστέρι σταθερά στο προβάδισμα, 1:25 για το ημίχρονο, είναι επίσης στο +11, 34-23.

Όσο αφορά στις γυναίκες του Ολυμπιακού, έκλεισαν ιδανικά το πρώτο ημίχρονο. Προηγούνται 52-32. Πρώτη σκόρερ η Σταμολάμπρου με 12 πόντους.

19:33

41-27 προηγείται ο Ολυμπιακός επί της Μπίντγκοτζ.

32-13 με εκπληκτικό σερί στη δεύτερη περίοδο προηγείται το Περιστέρι επί της Τσμόκι Μίνσκ.

3 λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου στη Ρίγα η ΑΕΚ δεν μπορεί να μειώσει καθώς αμυντικά ψάχνεται ακόμη, 40-27 για την Ρίγα.

19:23

Κάκιστο δωδεκάλεπτο για την ένωση αμυντικά και εύλογα κυνηγάει τη Ρίγα στο σκορ. 35-20 στο 12′

Εξαιρετικά τα πηγαίνει ο Ολυμπιακός απέναντι στη Μπίντγκοζ και προηγείται στο 14 με 19-32 με 10 πόντους της Σταμολάμπρου .

Από την άλλη το Περιστέρι έχει πάρει ένα σημαντικό προβάδισμα 8 πόντων με 19-11 στο 12′

19:14

Λίγο πριν το τέλος της πρώτης περιόδου στις αναμετρήσεις.

Ρίγα – ΑΕΚ: 23-10

Περιστέρι – Τσμόκι Μίνσκ: 15-11

Μπίντγκοζ – Ολυμπιακός: 15-28

19:10

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό που προηγείται με 9-21 στο 6ο λεπτό επί της Μπίντγκοτζ.

Από την άλλη η ΑΕΚ μένει πίσω 11-5 στη Ρίγα και το Περιστέρι απέναντι στην Τσμόνσκι Μίνσκ βρίσκεται στο 10-10