overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Live – Ελλάδα-Σουηδία 2-1 [vids]

Η Ελλάδα αντιμετωπίζει τη Σουηδία για τα προκριματικά του Μουντιάλ στο ΟΑΚΑ. Δείτε το live της αναμέτρησης.

Η Ελλάδα δίνει έναν σημαντικό αγώνα στο Ολυμπιακό Στάδιο για τα προκριματικά του Μουντιάλ κόντρα στην ισχυρή Σουηδία.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Τζαβέλας, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Ζέκα, Ανδρούτσος, Δουβίκας, Παυλίδης, Μπακασέτας.

Σουηδία: Όλσεν, Αουγκούστινσον, Λίντελοφ, Χελάντερ, Γιόχανσον, Φόρσμπεργκ, Σβάνμπεργκ, Όλσον, Κλάεσον, Κουλουσέφσκι, Ίσακ.

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση.

3′ Δοκάρι για την Σουηδία! Φοβερό βολέ του Σβάνμπεργκ από τα όρια της περιοχής, στο δεξί δοκάρι της εστίας η μπάλα.

27′ Κούρσα του Τσιμίκα από τα αριστερά, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά το σουτ του με το δεξί ήταν αδύναμο.

28′ Τεράστια ευκαιρία για την Εθνική. Ο Παυλίδης περνάει τον Λίντελοφ, τον αδείαζει με τρομερή τρίπλα, κάνει το πλασέ και με τα ακροδάχτυλα ο Όλσεν κάνει σωτήρια επέμβαση.

Ημίχρονο στο ματς. Ελλάδα – Σουηδία 0-0. Καλύτερες φάσεις για την Ελλάδα το σουτ του Παυλίδη, για την Σουηδία το δοκάρι του Σβάνμπεργκ και το σουτ του Ίσακ που έβγαλε ο Βλαχοδήμος.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

62′ Ελλάδα – Σουηδία 1-0: Ο Μπακασέτας κάνει το 1-2 με τον Δουβίκα, θα βρεθεί στη μικρή περιοχή και με όμορφο πλασέ ανοίγει το σκορ για την Εθνική. Το δικαιούταν το γκολ η Ελλάδα.

65′ Νέα τεράστια ευκαιρία για την Εθνική. Ο Μπουχαλάκης βγάζει δεξιά στον Ανδρούτσο, εκείνος κάνει τη σέντρα στο ύψος του πέναλτι με τον Μπουχαλάκη να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ από την εστία του Όλσεν.

67′ Δοκάρι για τους Σουηδούς. Ωραία ατομική προσπάθεια του Ισάκ και σπάσιμο στον Κλάεσον, που φέρνει με μαγικό πάρσιμο μπροστά του την μπάλα και πλασάρει μέσα από την περιοχή, στο δεξί δοκάρι της εστίας!

74′ Σκοράρει ο Παυλίδης από ασίστ του Τζόλη, οφσάιντ ο δεύτερος. Να δούμε τι θα πει το VAR.

Γκολ δίνει ο VAR και έτσι η Εθνική κάνει το 2-0 κόντρα στη Σουηδία.

80′ Ελλάδα – Σουηδία 2-1: Ο Φόρσμπεργκ κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Βλαχοδήμος διώχνει στο πλάι και έρχεται ο Κλάισον να μειώσει στο σκορ για τους Σουηδούς.

Τέλος στο ματς. Η Εθνική παίρνει τεράστια νίκη με τον αρχηγό Τάσο Μπακασέτα να κάνει τα πάντα στο γήπεδο.