overfm.gr | Super League 1 | Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-2 – Ωραίο ματς στο τελευταίο του Ράσταβατς

Στο τελευταίο ματς του Μίλαν Ράσταβατς στον πάγκο των Αρκάδων, Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι(2-2) σε ένα όμορφο ματς

Χορταστικό ήταν το ματς στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Αστέρας Τρίπολης και Απόλλωνας Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι με 2-2. Οι δύο ομάδες, όντας αδιάφορες βαθμολογικά, παίξανε ωραίο ποδόσφαιρο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά τη λήξη του ματς, ο Μίλαν Ράσταβατς γνωστοποίησε ότι αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο των Αρκάδων, μέσω δηλώσεων, όπου εμφανίστηκε συγκινημένος

Το ματς

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» μπήκε δυνατά στο ματς. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα έφτασε κοντά στο να ανοίξε το σκορ. Ο Νταουντά σούταρε, έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Παπαδόπουλου

Οι Αρκάδες άρχισαν δειλά δειλά να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο. Η πιο αξιόλογη φάση ήταν στο 17′, όταν έπειτα από σουτ του Μπαράλες, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι. Ο ρέφερι της αναμέτρησης εν τέλει δεν υπέδειξε τίποτα

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους, αλλά να μην μπορούν να τις μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ (0-0).

Όμορφο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες μπήκαν πιο δυνατά. Ο Μπαράλες στο 49′ με κεφαλιά βρήκε δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ. Από εκεί και πέρα ο Αστέρας Τρίπολης πίεζε και δημιουργούσε συνεχώς φάσεις.

Ο Τσιλούλης στο 67′ έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1, νικώντας τον Παπαδόπουλο από κοντά. Ο Ματίας Ιγκλέσιας όμως στο 74ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους με ωραίο δυνατό σουτ κάνοντας το 2-1.

Ο Αστέρας δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά του μέχρι το τέλος, ο Απόλλωνάρχιζε να πιέζει και ο Ντάουνταστο 90’ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2! Ο Ιγκλέσιας πήρε κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Ντάουντα, αλλά ήταν στις καθυστερήσεις και δεν επηρέασε τη ροή του παιχνιδιού.

Οι 11άδες των δύο ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Άλβαρες, Ατιένθα, Αντζουλάς, Μουνάφο, Κανελλόπουλος, Σίτο, Ριέρα, Μιχόπουλος, Μπαράλες.

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Kότσαρης, Μπαξεβανίδης, Βιτλής, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Κάστρο, Φατιόν, Σλίβκα, Μαρτίνες, Ιωαννίδης, Ντάουντα.