overfm.gr | Premier League | Λιντς – Κρίσταλ Πάλας 1-0: «Λύτρωση» από την άσπρη… βούλα

Λιντς – Κρίσταλ Πάλας 1-0: Επιστροφή στις νίκες για την Λιντς με γκολ του Ραφίνια από τα 11 μέτρα.

Τεράστια νίκη πανηγύρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Λιντς, η οποία επικράτησε με 1-0 της Κρίσταλ Πάλας για την 14η αγωνιστική της Premier League.

Οι παίκτες του Μαρσέλο Μπιέλσα δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με την Πάλας να κρατάει με σχετική ευκολία το μηδέν στην άμυνα.

Όλα αυτά μέχρι το 90+3’, όταν ο  Μαρκ Γκουεχί υπέπεσε σε παράβαση πέναλτι με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του. Μετά από την παρέμβαση του VAR το πέναλτι τελικώς δόθηκε, με τον Ραφίνια να είναι ψύχραιμος από την άσπρη βούλα και να κάνει το 1-0 για την Λιντς, χαρίζοντας μία σπουδαία νίκη για την ομάδα του.

Η Λιντς έφτασε πλέον με το τρίποντο αυτό τους 15 πόντους, ούσα στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έναν πόντο πίσω από την Κρίσταλ Πάλας.