overfm.gr | Super League 2 | Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1: Ανατροπή

Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1: Ανατροπή. Οι Βοιωτοί στα πρώτα 7 λεπτά του δευτέρου μέρους γύρισαν το ματς με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Νίκη για την ομάδα του Λεβαδειακού στο ματς της πρεμιέρας. Σε μια αναμέτρηση που οι Βοιωτοί ανέβασαν… στροφές στο δεύτερο ημίχρονο. Πήραν το προβάδισμα με ανατροπή. Αλλά το τέλος πήγε η ψυχή των παικτών στην… κούλουρη, στη φάση με την κεφαλιά του γκολκίπερ Αθανασόπουλου, με τον Στογιάνοβιτς να του λέει… όχι. Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1: Ανατροπή.

Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη: Αιφνιδιασμός στο φινάλε

Ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και αρκετές φάσεις, με αποκορύφωμα το τετ-α-τετ του Πολέτο στο 32′. Και κόντρα στη ροή του ματς, οι Πελοποννήσιοι προηγήθηκαν στο 45’+2 με την κεφαλιά του Λάμτσε, μετά το κόρνερ του Σοκολάροβ. Προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πάντως άφησαν καλές εντυπώσεις και έδειξαν πώς φέτος θα μπορέσουν να σταθούν καλά στην κατηγορία.

Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη: Ανατροπή σε τέσσερα λεπτά

Μουτίνιο και Δούμτσιος μπήκαν στο ματς για τους Βοιωτούς και μέσα σε επτά λεπτά το ματς γύρισε. Ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 48′ με την προβολή του Δούμτσιου μετά το σουτ του Πολέτο. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι παίκτες του Αστέρα Βλαχιώτη ήρθε και το 2-1. Σέντρα του Πολέτο, ο Νίλι με κεφαλιά πέτυχε το 2-1 για τους Βοιωτούς. Τα πράγματα φάνηκε να απλοποιούνται ακόμα παραπάνω για τον Λεβαδειακό, μετά την αποβολή του Λεωνιδόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 67′ (σ.σ.: η πρώτη στο 63′).

Με τον Δούμτσιο να χάνει την ευκαιρία στο 78′, όταν βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασόπουλο. Αλλά το φινάλε ήταν χιτσκοκικό. Στην τελευταία φάση του ματς, ο γκολκίπερ του Αστέρα Βλαχιώτη προωθήθηκε. Στη φάση που έγινε πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Στογιάνοβιτς μπλόκαρε διατηρώντας το προβάδισμα και τη νίκη. Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1: Ανατροπή.

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Τζημόπουλος (70′ Χάμμοντ), Λιάγκας, Βήχος, Τσάπρας. Νίκας (46′ Μουτίνιο), Νίλι (72′ Βλάχος), Πολέττο (77′ Αλμπάνης), Μεχία, Βρακάς (46′ Δούμτσιος), Λινάρδος.

Αστέρας Βλαχιώτη: Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος (80′ Οφολικουαγιέ), Πεχλιβανόπουλος, Ζαννής (59′ Νεχέμια), Λάμτσε, Λεωνιδόπουλος, Παπουλής (69′ Ντούνης), Σοκολάροβ, Σάνι (69′ Άντο) Ζαΐμι (80′ Ρόδης), Τσίπρας.