overfm.gr | Live Αγώνες | Λαμία – Παναθηναϊκός 1-3 [LIVE]: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Λαμία – Παναθηναϊκός: Παρακολουθήστε live στις 18:00 την αναμέτρηση της Λαμία απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 10η αγωνιστική της Superleague. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD.

Ο αγώνας της Λαμίας απέναντι στον Παναθηναϊκό, με τον οποίο κλείνει το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Super League, έχει περάσει από μύρια κύματα τα τελευταία 24ωρα, ωστόσο θα διεξαχθεί κανονικά το απόγευμα της Δευτέρας (21/11, 18:00, COSMOTE SPORT 1 HD).

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης από τον overfm.gr

19:57

Καλό βράδυ σε όλους

19:56

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε στη παρέα μας. Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για το τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης καθώς και το μεγάλο αιώνιο ντέρμπι στο ΣΕΦ

19:55

Οι Λούντκβιστ, Μακέντα και Μαουρίσιο οι σκόρερ του Παναθηναϊκού. Ο Αραμπούλι σκόραρε το γκολ της Λαμίας

19:54

Οι πράσινοι με ανατροπή φτάνουν σε μια σημαντική νίκη.  Με τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Παναθηναϊκός φτάνει τους 14 όσους έχει και ο Βόλος και ανεβαίνει στην 6η θέση

19:53

Λήξη στην αναμέτρηση

Λαμία – Παναθηναϊκός 1-3

19:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:49

90′ Κίτρινη στον Μανούσο

19:47

ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!

Ο Αϊτόρ έφυγε εξαιρετικά από πλάγια, πάσαρε στον Μακέντα με τον Ιταλό να βγάζει την ασίστ στον Μαουρίσιο και αυτός να κάνει το 1-3

19:44

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ

86′ Ο Μακέντα εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και γράφει το 1-2 για το τριφύλλι που κάνει την ολική ανατροπή

19:44

Κίτρινη κάρτα στον Προβυδάκη για διαμαρτυρία

19:43

84′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Τζανετόπουλο να βρίσκει τον Μαουρίσιο και τον κύριο Κουμπαράκη να σημειώνει αμέσως τη παράβαση

19:42

Δείτε την αναγκαστική αλλαγή του Λούντκβιστ

19:39

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Παλάσιος να εκτελεί αλλά ο Γκαραβέλης έπεσε και μπλόκαρε σωτήρια στο 82′

19:38

Δείτε την τρομερά κακή αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, αλλά και την εξαιρετική προβολή του Προβιδάκη

19:37

Ο Μαουρίσιο πήρε τη θέση του Βιτάλ

19:36

77′ Ο Αϊτόρ παίρνει τη θέση του Λούντκβιστ με τον Γιοβάνοβιτς να περιμένει 4 λεπτά για κάνει αυτή την αλλαγή παρότι η ομάδα του έπαιζε με 10 παίκτες

19:34

75′ Η Λαμία μετά έφυγε στην κόντρα και ο Μανούσος έκανε το σουτ με τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει

19:33

73′ Ο Σκόνδρας παίρνει τη θέση του Μπεχαράνο για την Λαμία

19:31

70′ Ο Τσούκαλος παίρνει τη θέση του Αραμπούλι

19:29

Το 1-1 για τον Παναθηναϊκό με τον Λούντκβιστ να εκτελεί τον Γκαραβέλη

19:28

64΄ Μέσα ο Παλάσιος, έξω ο Χατζηγιοβάνης

19:27

63′ Η Λαμία έφυγε στην κόντρα με το σουτ του Αραμπούλι να φεύγει άουτ

19:20

61΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Με τους «πράσινους» να βγαίνουν 3 με τον Προβυδάκη και να μην μπορούν ουσιαστικά να κάνουν τελική προσπάθεια αφού ο Βιτάλ καθυστέρησε χαρακτηριστικά.

19:16

58′ Μακρινό και αδύναμο σουτ του Χατζηγιοβάνη με το αριστερό με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

19:14

Ο  Λούντκβιστ με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής γράφει το 1-1 στο 56ο λεπτό μετά από υπέροχη ενέργεια του Βιγιαφάνιες

19:13

Ο σκόρερ Αραμπούλι «πνίγεται» στις αγκαλιές των συμπαικτών του.

19:11

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο με τον Παναθηναϊκό να πιέζει, αλλά χωρίς να έχει φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Γκαραβέλη

19:08

49′ Πολύ στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη να προσπαθεί να βρει με το κεφάλι τον Μακέντα και τους αμυντικούς της Λαμίας να διώχνουν σε κόρνερ

19:03

46′ Όλα έτοιμα και σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

18:59

Η μόνη καλή στιγμή του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο

18:48

Λήξη ημιχρόνου στο Πανθεσσαλικό με την Λαμία στην μία τελική που έκανε να σκοράρει και να προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού με το γκολ του Αραμπούλι

18:47

Tο 1-0 με τον Αραμπούλι

18:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:44

43′ Πρώτη καλή φάση του Παναθηναϊκού στο ματς με τον Λούντκβιστ να βρίσκει με τακουνάκι τον Χουάνκαρ που μέσα από την περιοχή έπιασε ένα άσχημο σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ

18:41

Η αναγκαστική αλλαγή του Καρλίτος

18:40

Η πρώτη απειλή της Λαμίας με τον Αραμπούλι

17:39

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σάρλια

17:34

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ

Ο Αραμπούλι με κεφαλιά γράφει το 1-0 νικώντας τον Μπρινιόλι ύστερα από έξοχη σέντρα του Μανούσου στο 35ο λεπτό

18:33

33′ Καλύτερο σουτ αυτή την φορά από τον Βιτάλ, αλλά και πάλι ο Γκαραβέλης μπλοκάρει άνετα

18:31

31΄ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό αλλά κάνει επιθετικό φάουλ ο Μακέντα

18:30

Τώρα έχουμε την αλλαγή με τον Μακέντα να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο παίρνοντας τη θέση του Καρλίτος

18:30

Προβληματισμένος ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς που βλέπει την ομάδα του να μην βρίσκει τρόπο να φανεί απειλητική για την εστία του Γκαραβέλη

18:26

Πρώτη φάση για τη Λαμία με το σουτ του Τιρόνε να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπρινιόλι

18:25

Ο Καρλίτος βγαίνει εκτός και δύσκολα θα συνεχίσει στο ματς με μυϊκό πρόβλημα, με τον Μακέντα να σηκώνεται για προθέρμανση

18:24

Πρώτη αξιοσημείωτη φάση στην αναμέτρηση με τον Βιτάλ να σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Γκαραβέλης ήταν σε σωστή θέση και μπλόκαρε εύκολα.

18:20

20′ Ο Τζανετόπουλος την τελευταία στιγμή κόβει την μπάλα με εξαιρετική προβολή

18:19

18′ Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία με τον Ταϊρόν να παίρνει τη θέση του τραυματία Τζανδάρη

18:18

Παρών στο Πανθεσσαλικό, ο Δήμαρχος Βόλου και πρόεδρος του ΝΠΣ Βόλος, Αχιλέας Μπέος

18:16

Διακοπή στον αγώνα για τραυματισμό του Τζανδάρη στο 15ο λεπτό.

18:13

13′ Απομακρύνει η άμυνα της Λαμία ένα φάουλ των πράσινων σε καλό σημείο

18:10

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο με τον Παναθηναϊκό να έχει τον έλεγχο και την κυκλοφορία χωρίς ακόμα να έχει φτάσει στην περιοχή του Γκαραβέλη, και την Λαμία να περιμένει πίσω από τη μπάλα .

18:04

Ο Μανούσος προσπάθησε να κάνει την κόντρα από αριστερά, αλλά ο Βέλεθ του έκλεισε ωραία τον διάδρομο παίρνοντας την μπάλα στο 4ο λεπτό

18:00

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση

17:59

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ματς

17:58

Η Λαμία τις τελευταίες μέρες είχε πολλά προβλήματα να αντιμετωπίσει. Εκτός από τους τραυματίες που δεν έχει στη διάθεση του ο Μιχάλης Γρηγορίου προέκυψε και ένα κρούσμα κορονοϊού το τελευταίο 24ώρο με αποτέλεσμα να υπάρξει και έντονη ανησυχία στο στρατόπεδο της ομάδας της Φθιώτιδας.

17:58

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης.
Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια, Ανδρέας Φωτόπουλος.
4ος διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος.
Διαιτητής VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης.
Διαιτητής ΑVAR: Βασίλειος Φωτιάς.

17:56

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαζουλουξής, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Προβυδάκης, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Αραμπούλι, Μανούσος

17:55

Στον βαθμολογικό πίνακα οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 11η θέση με 9 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 8η με 11.

17:54

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχει επιλέξει μια ενδεκάδα με δύο νέα πρόσωπα-εκπλήξεις σε σχέση με τις ενδεκάδες των προηγούμενων αγωνιστικών.

17:53

Η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες είχε και άλλες αλλαγές. Αρχικά άλλαξε η ώρα έναρξης του αγώνα που αρχικά είχε οριστεί για τις 19:30 και ορίστηκε να γίνει στις 18:00 ενώ εν συνεχεία άλλαξε και η έδρα με το ματς να γίνεται στο Πανθεσσαλικό και όχι στο ΔΑΚ Λαμίας καθώς υπήρξε πρόβλημα με τον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Φθιώτιδας.