overfm.gr | Super League 1 | Λαμία – ΟΦΗ – Άνοιξαν το σκορ με τον Τσιλιανίδη οι Κρητικοί [vid]

Με τον Κοσμά Τσιλιανίδη να σκοράρει μετά από αδράνεια στην άμυνα της Λαμίας, ο ΟΦΗ πήρε κεφάλι στο σκορ στην αναμέτρηση.

Ο ΟΦΗ έκανε το 1-0 στην έδρα της Λαμίας χάρη στο γκολ του Κοσμά Τσιλιανίδη στο 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα μετά από μια φάση διαρκείας, ο Γκαγιέγκος έκανε μια παράλληλη πάσα με τον Τσιλιανίδη να εκμεταλεύεται την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα και με πλασέ να «ανοίγει» το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα ενώ αρχικά το τέρμα ακυρώθηκε στην συνέχεια με την παρέμβαση του VAR το γκολ μέτρησε και με αυτό τον τρόπο ο ΟΦΗ πήρε κεφάλι στο σκορ στην αναμέτρηση, ολοκληρώνοντας μάλιστα και το πρώτο 45λεπτο με αυτό τον τρόπο.