overfm.gr | Europa League | Λαλά: «Έχει γίνει φάουλ στον Εμβιλά» [vid]

Λαλά: Το γεγονός πως ο Ολυμπιακός επηρεάστηκε από το δεύτερο γκολ της Άρσεναλ τόνισε ο Κένι Λαλά, με τον Γάλλο αμυντικό να υποστηρίζει πως υπήρξε φάουλ στην φάση του 2-1.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ξεκινήσαμε άσχημα. Δεν μπήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο. Προσπαθήσαμε να κρατήσουμε ισορροπία. Είχαμε βάλει το γκολ της ισοφάρισης και κυνηγήσαμε ένα ακόμα, όμως μετά το δεύτερο γκολ της Άρσεναλ επηρεαστήκαμε. Πιστεύω ότι έχει γίνει φάουλ στον Εμβιλά. Εκεί τα πράγματα δυσκόλεψαν πολύ, ήταν δύσκολο για εμάς σήμερα.

Αυτά τα πράγματα συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο. Πρέπει να δουλέψουμε μερικά πράγματα για να είμαστε καλύτεροι στη ρεβάνς. Ποτέ δεν θα σταματήσουμε να ελπίζουμε και να το πιστεύουμε. Αυτή είναι η νοοτροπία μας. Το έχουμε αποδείξει.

Πάντα μέχρι το τελευταίο λεπτό προσπαθούμε, το πιστεύουμε και δεν χάνουμε την ελπίδα μας. Όλα μπορούν να συμβούν. Θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ και να δώσουμε το μάξιμουμ».