overfm.gr | Super League 1 | La Liga – Γκέλαρε η Ατλέτικο, τρομερή ανατροπή της Μπέτις

Η Ατλέτικο Μαδρίτης του Ντιέγκο Σιμεόνε εχασε από την Μαγιόρκα με σκορ 1-0 ενώ η Μπέτις έκανε τρομερή ανατροπή στην έδρα της Κάντιθ.

Η Μαγιόρκα η οποία πέρναγε μια περίοδο ντεφορμαρίσματος με 8 συνεχόμενες ήττες κατάφερε να κάνει την έκπληξη.  Η ομάδα από τις Βαλεαρίδες Νήσους πήραν την νίκη κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης με σκορ 1-0. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί αρνητικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Σιμεόνε. Θυμίζουμε πως η Ατλέτικο γνωρίσαν την ήττα πριν λίγες μέρες στο « Έτιχαντ».

Ενώ από την Άλλη η Μπέτις βρέθηκε να χάνει σε ένα παιχνίδι που είχε την κυριαρχία από την αρχή. Στο 16ο λεπτό το VAR ακύρωσε γκολ του Κάναλες. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια τεράστια ευκαιρία για καμία από τις δύο ομάδες. Στο 58 όμως η Κάντιθ έκανε την έκπληξη ανοίγοντας το σκορ με τον Αλέχο. Η Μπέτις όμως συνέχισε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού.  Μετά από 3 αλλαγές του προπονητή των Μπέτικος ο Τέλο ισοφάρισε. Τέλος το τρίποντο πήρε για την ομάδα του ο Ιγκλέσιας με πέναλτι στο 85’.