overfm.gr | Serie A | «Κυρία» στο ντέρμπι και βλέπει τετράδα

Η Γιουβέντους ήταν η μεγάλη νικήτρια στο «Derby D’ Italia» επικρατώντας της Ίντερ με 2-0 στο «Γουβέντους Στάντιουμ» .

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Γιουβέντους στο «Derby D’ Italia» επί της Ίντερ με 2-0 στο «Γιουβέντους Στάντιουμ» και έπιασε στην πέμπτη θέση την Ρόμα περνώντας μάλιστα έναν βαθμό μπροστά από την αντίπαλο της που είναι έβδομη.

Η πρώτη καλή φάση άνηκε στους «νερατζούρι» με το γυριστό του Λαουτάρο να φεύγει λίγο άουτ οι οποίοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 43′ όταν από σέντρα του Μπαρέλα ο Ντάμφρις σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 49′ ο Σέζνι είπε όχι στο σουτ του Τσαλχάνογλου ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κόστιτς έκανε τρομερή ενέργεια από τα αριστερά και σέντραρε για τον Ραμπιό που με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0 βαζοντας φωτιά στο Τορίνο. Στο 64’ μετά από νέα σέντρα του Κόστιτς από αριστερά ο Ντανίλο σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του Βραζιλιάνου.

Νέα καλή απόκρουση του Σέζνι στο σουτ του Λαουτάρο ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Κόστιτς είχε δοκάρι για την «Μεγάλη Κυρία». Η οποία σφράγισε την νίκη της στο 84′ σε σέντρα του Κόστιτς από τα αριστερά για τον Φατζόλι που κοντρόλαρε την μπάλα στην περιοχή και με σουτ έκανε το τελικό 2-0.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ(Μασιμιλάνο Αλέγκρι): Σέζνι, Ντανίλο, Μπρέμερ, Σάντρο, Κουαδράδο, Κόστιτς, Ραμπιό, Λοκατέλι, Φατζιόλι, Μιρέτι (81’ Ντι Μαρία), Μίλικ (73’ Κιέζα)

ΙΝΤΕΡ(Σιμόνε Ιντσάγκι): Ονάνα, Ατσέρμπι, Ντε Φράι, Σκρίνιαρ (81’ Νταρμιάν), Ντιμάρκο (74’ Γκόζενς), Ντάμφρις (81’ Μπελανόβα), Μχιταριάν (81’ Μπρόζοβιτς), Τσαλχάνογλου (74′ Κορέα), Μπαρέλα, Ντζέκο, Λαουτάρο Μαρτίνες.