overfm.gr | La Liga | Ξέσπασε η Μπαρτσελόνα – Τεσσάρα στο «Ανοέτα» (vid)

Η Μπαρτσελόνα μετά την γκέλα της πρώτης αγωνιστικής, έφτασε στο πρώτο της τρίποντο καθώς νίκησε 4-1 τη Σοσιεδάδ.

Η Μπαρτσελόνα έχει ενισχυθεί πολύ και προφανώς η ισοπαλία της πρώτης αγωνιστικής της Λα Λίγκα με τη Βαγιεκάνο στο «Καμπ Νόου» δεν σήμαινε απολύτως τίποτα.

Οι «Μπλαουγκράνα» ταξίδεψαν χθες στη χώρα των Βάσκων για να αντιμετωπίσουν τη Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα» με τους γηπεδούχους να ψάχνανε ένα καλό αποτέλεσμα (είχαν νικήσει πρώτη αγωνιστική την Κάντιθ).

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι χρειάστηκε 50 δευτερόλεπτα στο παιχνίδι για να πετύχει το παρθενικό του γκολ με τα χρώματα των Καταλανών. Η απάντηση της Σοσιεδάδ ήταν άμεση βέβαια, με τον Ισαάκ να κάνει το 1-1 στο 6′.

Το σκορ του ημιχρόνου δεν άλλαξε με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος, η «Μπάρσα» ανέβασε στροφές και μέσα σε δύο λεπτά «καθάρισε» το ματς. Στο 66′ ο Ουσμάν Ντεμπελέ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Τσάβι, ενώ στο 68′ ο «Λέβα» πέτυχε και δεύτερο τέρμα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άνσου Φάτι στο 79′.