overfm.gr | Super League 2 | Κρητικό «μπλόκο» για την ΑΕΚ Β’ – Ήττα με 1-0 από τον Ηρόδοτο

Την ήττα με 1-0 από την ομάδα της Κρήτης γνώρισαν οι «κιτρινόμαυροι» του Σωκράτη Οφρυδόπουλου στον εξ αναβολής αγώνα της Super League 2

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αλικαρνασσού από τον Ηρόδοτο και γνώρισε την ήττα με 1-0 σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Super League 2.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν… θύμισαν τον καλό εαυτό τους στον αγωνιστικό χώρο, καθώς ήταν αρκετά νωθροί στις κινήσεις τους, με αποτέλεσμα να μην δημιουργήσουν πολλές φάσεις για να πάρουν τη νίκη.

Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά και από τις δυο ομάδες, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς κάποια φάση.

Μετά την ανάπαυλα, η ΑΕΚ Β’ προσπάθησε να πάρει τα ηνία της αναμέτρησης. Οι οδηγίες από τον πάγκο ήταν ξεκάθαρες, σχετικά με την ανάπτυξη του παιχνιδιού της ΑΕΚ. Οι «κιτρινόμαυροι» κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο όμως στο 79ο λεπτό δέχθηκε το γκολ με πλασέ του Ποζατζίδη μετά από σέντρα του Γκόμεζ.

Η ΑΕΚ προσπάθησε να απειλήσει στα λεπτά που απέμεναν, προκειμένου να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, χάνοντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία με τον Βεντάντ Ραντόνια στο 86ο λεπτό αλλά το 1-0 υπέρ του Ηρόδοτου έμεινε μέχρι τέλους.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Ηλίας Φυντάνης): Δήμιζας, Αργκιλέσι, Ν. Βρεττός, Κυριακίδης, Αρναούτογλου, Καντέ, Γκόμεζ, Ποζατζίδη, Χαλκιαδάκης, Κόρτσαμ, Μακρυδάκης

ΑΕΚ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Σταμούλης(80′ Αρβανίτης), Κορνέζος, Γιαννούτσος(89′ Γεωργέας), Παρράς, Μπάμπης(80′ Ραντόνια), Μουστακόπουλος, Γερολέμου(59′ Ρουκουνάκης), Χριστόπουλος Ευθ., Γιούσης, Ιατρούδης(59′ Τζ. Γκαρσία)

Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής)

Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Τυριακίδης (Μακεδονίας)