overfm.gr | Champions League | Κούτσερ: «Στο πρώτο ημίχρονο φοβηθήκαμε τον Παναθηναϊκό»

Αναλυτικά όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της Ντίνπρο, Ολεξάντρ Κούτσερ, μετά την ήττα απο τον Παναθηναϊκό με 3-1.

Η Ντίνπρο ηττήθηκε με 3-1 απο τον Παναθηναϊκό και ο προπονητής της ουκρανικής ομάδας, Ολεξάντρ Κούτσερ, δήλωσε πως στο πρώτο ημίχρονο φοβήθηκαν τους «Πράσινους».

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Κούτσερ:

Για το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό:

«Είναι δύσκολο να σχολιάσω το σημερινό ματς. Στο πρώτο ημίχρονο φοβηθήκαμε τον αντίπαλο, αν και δεν υπήρχε τίποτα τρομερό, είναι οι ίδιοι παίκτες απέναντι στους οποίους πρέπει και μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Δεχθήκαμε ένα γκολ μετά το οποίο είχαμε τις δικές μας στιγμές για να ισοφαρίσουμε.
Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλά, αλλά αυτές οι μισές στιγμές κοντά στο τέρμα μας, μας στοίχησαν. Μισή στιγμή – γκολ εναντίον μας. Δεν υπάρχει καμία ευθύνη, δεν είχαμε συγκέντρωση. Δεν μπορείς να σκοράρεις τόσο εύκολα όταν παίζεις με τέτοιες ομάδες. Δεν μπορώ να πω ότι όλα έχουν χαθεί. Παίξαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο. Τρέξαμε, καλύψαμε, υπήρξαν στιγμές και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερα γκολ, αλλά χάσαμε τη συγκέντρωση και την εγρήγορσή μας, με αποτέλεσμα να δεχθούμε ακατανόητα γκολ. Όσο για το πέναλτι, είναι δύσκολο να σχολιάσω αν ήταν. Πρέπει να ξανακοιτάξω, γιατί δεν είδα καμία παραβίαση».
Για το αν το τελικό σκορ αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς:

«Πιστεύω ότι δεν μας άξιζε ένα τέτοιο αποτέλεσμα και μια τέτοια ήττα. Θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει περισσότερα γκολ και φυσικά θα αναλύσουμε τις φάσεις κοντά στο τέρμα μας και πρέπει να δούμε τι κάναμε λάθος, γιατί ήταν πολύ εύκολο για εμάς να δεχθούμε αυτά τα γκολ».

Για την χρησιμοποίηση του νεαρού τερματοφύλακα Κιναρέικιν:

«Ο Γιάκοφ είναι ένας νεαρός τερματοφύλακας και αποφασίσαμε να τον βάλουμε σε αυτό το παιχνίδι, γιατί έχουμε πολλούς τραυματίες τερματοφύλακες. Ναι, ο Βόλινετς ήρθε πρόσφατα μαζί μας, αλλά ο Κιναρέικιν έδειξε καλά στις προπονήσεις, οπότε η επιλογή έπεσε πάνω του».