overfm.gr | Διεθνή | Κούρσα τίτλου για την Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα και Σιώπη

Η Τραμπζονσπόρ επικράτησε με 2-0 της Αδάμα Ντεμίρσπορ και συνεχίζει την ανοδική της πορεία προς την κατάκτηση του τίτλου.

Δεν μπόρεσε να αντισταθεί ούτε η ομάδα του Μάριο Μπαλοτέλι απέναντι στην εντυπωσιακή Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα και Σιώπη που συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία προς τον τίτλο, πανηγυρίζοντας την όγδοη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η τουρκική ομάδα που είχε στην βασική της ενδεκάδα των Σιώπη ( έγινε αλλαγή στο 85΄) και τον Μπακασέτα από το 72ο λεπτό και μετά, δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε το τρίποντο, που ήταν το όγδοο διαδοχικό στο πρωτάθλημα και που την εκτόξευσε στο +13 από δεύτερη Κόνιασπορ.

Το σκορ άνοιξε ο Νουακαέμε στο 26΄ λεπτό για τους γηπεδούχους και το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Μάρεκ Χάμσικ, με την ομάδα από την Τραπεζούντα να μένει έτσι αήττητη για 27ο σερί ματς και 25ο από τότε που ανέλαβε το τιμόνι της ο Αμπντουλάχ Αβτσί.