overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Κουρμπέλης: «Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε την εικόνα μας»

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης σχολίασε τη νίκη της Εθνικής επί της Βορείου Ιρλανδίας, αλλά και την πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο.

Με σκορ 3-1 η Εθνική επικράτησε της Βορείου Ιρλανδίας στο τελευταίο παιχνίδι του Nations League για το 2022 και έκλεισε ιδανικά τον όμιλο της, με 15 βαθμούς και προφανώς την πρωτιά. Ο Δημήτρης Κουρμπέλης σχολίασε τη χθεσινή νίκη, αλλά και την κατακόρυφη άνοδο της απόδοσης της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο.

Διαβάστε όσα είπε:

«Χαίρομαι για το αποτέλεσμα και τη νίκη της ομάδας, την είχαμε ανάγκη μετά την ήττα στην Κύπρο. Όσο για την απόδοσή μου, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά θέλω να σταθώ στην απόδοση όλων των παιδιών στο δεύτερο μέρος.

Στο πρώτο 45λεπτο δεν είχαμε σωστές επιλογές, στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε την εικόνα μας και καταφέραμε να νικήσουμε».