overfm.gr | Bundesliga | Κορυφή με ισοπαλία για Φράιμπουργκ

Ισόπαλη αναδείχθηκε η Φράιμπουργκ με την Χέρτα 2-2 στο Ολυμπιαστάντιον του Βερολίνου και πέρασε έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ισόπαλες αναδείχθηκαν με 2-2 η Χέρτα με την Φράιμπουργκ στο Ολυμπιαστάντιον του Βερολίνου με την δεύτερη να περνάει στην κορυφή της βαθμολογίας έστω και προσωρινά.

Στο 22′ οι φιλοξενουμενοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Ντόαν κοντρόλαρε με το στήθος και πάσαρε στον Κίρεχ που από το ύψος του πέναλτι έκανε το 0-1. Στο 32ο λεπτό ο Γκούντερ έκανε χέρι, εντός περιοχής, και, με χρήση VAR, ο ρέφερι έδωσε πέναλτι υπέρ της Χέρτα. Ο Λουκεμπάκιο εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών και ισοφάρισε σε 1-1.

Οι «Βερολινέζοι» έφεραν τούμπα το ματς στο 61′ όταν ο Σερντάρ από το ύψος της περιοχής σούταρε και έκανε το 2-1. Όμως στο 78′ ο Σαντε 8 λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2 για την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Γιουρόπα Λιγκ.

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ(Σάντρο Σβαρτς): Κρίστενσεν, Κένι, Ρότζελ, Κεμπφ, Πλάτενχαρντ, Τουσάρτ, Σούνιτς, Σερντάρ (84′ Μπόατενγκ), Λουκεμπάκιο, Γιόβετιτς (78′ Ζέλκε), Ετζούκε (58′ Ρίχτερ)

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ(Κρίστιαν Στράιχ): Φλέκεν, Σιλντίγια, Γκίντερ, Λίνχαρτ, Γκούντερ, Έγκεσταϊν (76′ Κέιτελ), Χόφλερ, Ντόαν (86′ Χόλερ), Κίρεχ (76’Γου Γέονγκ), Γκρίφο (70′ Σάντε), Γκρέγκοριτς (70′ Πέτερσεν)

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.