overfm.gr | Premier League | Κόντε: «Οι παίκτες μου θέλουν να με σκωτόσουν»

Ο Κόντε στο talkSport αστειεύτηκε οτι οι παίκτες του θέλουν να τον σκοτώσουν λόγω της νίκης στα τελευταία λεπτά του αγώνα με την Λιντς

Η Τότεναμ κατάφερε νε επικρατήσει με συνολικό 4-3 σε ένα γεμάτο παιχνίδι με την Λιντς. Απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Μπεντακιούρ που σκόραρε μέσα σε 2 λεπτά 2 φορές και χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Ο Κόντε κλήθηκε να σχολιάσει την εξέλιξη της συγκεκριμένης αναμέτρησης στο talkSPORT, και με αρκετή δόση χιούμορ δήλωσε οτι οι παίκτες του θέλουν να τον σκοτώσουν εξαιτίας της πίεσης και του άγχους που υπάρχει στο ματς.

Μάλιστα, λίγες μέρες πριν και συγκεκριμένα στις 29/10 η Τότεναμ έχανε 2-0 απο την Μπόρνμουθ και κατάφερε να φύγει με τους 3 βαθμούς κάνοντας την ανατροπή με 3-2 και πάλι χάρη στον Μπεντακιούρ

Αναλυτικά τα λόγια του Κόντε:

Τι παιχνίδι, είπα στους παίκτες μου ότι κατάλαβα πως σιγά-σιγά θέλουν να με σκοτώσουν με αυτό το είδος των παιχνιδιών. Την τελευταία περίοδο νομίζω ότι προσπάθησαν πολύ, για πολλά, πάρα πολλά παιχνίδια χάσαμε αλλά ήμασταν καλοί. Από την πλευρά μου, πιστεύω ότι αν θέλεις να είσαι ανταγωνιστικός, πρέπει να προσπαθήσεις να έχεις περισσότερη σταθερότητα. Το να έχεις ένα παιχνίδι και να δεχτείς τρία γκολ, σημαίνει ότι πρέπει να δουλέψεις πολύ».