overfm.gr | Premier League | Κλοπ:«ο Ζότα βρίσκεται ακόμα στο 20% αυτού που μπορεί να προσφέρει»

Εντυπωσιασμένος από την εμφάνιση του νέου μεταγραφικού αποκτήματος της ομάδας του, Ντιόγκο Ζότα, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Γιούργκεν Κλοπ. Ο Πορτογάλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης και μέσα σε μόλις 10 λεπτά κατόρθωσε να σκοράρει ένα πολύ όμορφο τέρμα αλλά και να δημιουργήσει τουλάχιστον δύο ακόμα καλές ευκαιρίες για γκολ, […]

Εντυπωσιασμένος από την εμφάνιση του νέου μεταγραφικού αποκτήματος της ομάδας του, Ντιόγκο Ζότα, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του ο Γιούργκεν Κλοπ. Ο Πορτογάλος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης και μέσα σε μόλις 10 λεπτά κατόρθωσε να σκοράρει ένα πολύ όμορφο τέρμα αλλά και να δημιουργήσει τουλάχιστον δύο ακόμα καλές ευκαιρίες για γκολ, επιτεύγματα τα οποία δεν πέρασαν απαρατήρητα από τον προπονητή του.

Ο Κλοπ, βέβαια, δεν στάθηκε μόνο στο επιθετικό κομμάτι καθώς δεν παρέλειψε να μιλήσει και για την προσπάθεια του ποδοσφαιριστή του να αμυνθεί και να πιέσει όπως η υπόλοιπη ομάδα. Ο Γερμανός τεχνικός, με μία μικρή δόση υπερβολής, τόνισε πώς δεν θα ξεχάσει ποτέ αυτή την εμφάνιση του Ζότα.

Οι δηλώσεις του:

«Ο Ζότα μπήκε μέσα και απλά έπαιξε το ποδόσφαιρό του. Προσπάθησε να αμυνθεί όπως αμυνόμαστε. Βρίσκεται στο 20% των γνώσεων του πώς παίζουμε. Είχαμε συναντήσεις για να το συζητήσουμε αλλά θα πάρει χρόνο και σήμερα είδε περίπου 60-70 λεπτά τον Σαντιό Μανέ πώς το κάνει και μπήκε στο γήπεδο παίζοντας πολύ καλά. Σκόραρε ένα σούπερ γκολ, καλό πρώτο παιχνίδι στο Ανφιλντ, δεν θα το ξεχάσω ποτέ, τόσο καλό παιχνίδι!».