overfm.gr | Premier League | Κλοπ: «Είχαμε την ευκαιρία να σκοράρουμε τρία ή τέσσερα τέρματα»

Ο Γιούργκεν Κλοπ μετά την ήττα με 4-0 από τη Μαν. Γιουνάιτεντ, αναφέρθηκε στα λάθη των παικτών και στις ευκαιρίες που του δόθηκαν για γκολ.

Στην Μπανγκόκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 4-0 τη Λίβερπουλ σε φιλική αναμέτρηση. Με την ομάδα του Έρικ τεν Χαχ να καταφέρνει να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων, από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Ο προπονητής των «κόκκινων» Γιούργκεν Κλοπ, μετά τη λήξη της αναμέτρησης, αναφέρθηκε στα λάθη που έγιναν και ότι η ομάδα του βάσει των ευκαιριών που είχε, θα μπορούσε να είχε πετύχει τρία ή τέσσερα γκολ.

«Το αποτέλεσμα προφανώς είναι αυτό, οπότε πρέπει να το αποδεχόμαστε πάντα. Φυσικά είναι ξεκάθαρο ότι θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και τα γκολ μας.

Θα ήταν ένα ακόμα πιο θεαματικό παιχνίδι. Εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους και αυτό είναι. Είχαν πολύ καλές στιγμές, μας δημιούργησαν προβλήματα σε λίγες, αλλά είδα πολλά καλά πράγματα από την ομάδα.

Το παιχνίδι προφανώς ήρθε πολύ νωρίς για εμάς, για μερικούς παίκτες μας. Μπορείτε να το δείτε και αυτό. Λάθη γίνονται στο ποδόσφαιρο. Θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει τρία ή τέσσερα στα τελευταία πέντε λεπτά, αλλά δεν το κάναμε και αυτό ήταν δικό μας λάθος»

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook. στο Twitter. στο Instagram. στο Youtube. στο TikTok.