overfm.gr | Champions League | Κλάμπ Μπριζ – Μάντσεστερ Σίτυ – Μείωσε ο Βανάκεν σε 1-4 [vid]

Ο Βανάκεν σκοράρει για την Μπριζ η οποία ήθελε να βρει ένα γκολ και τα κατάφερε με τον καλύτερο της παίκτη φέτος στην διοργάνωση.

Μειώνει ο Βανάκεν για την Μπριζ. Ένα συναρπαστικό παιχνίδι γίνεται στο Γιαν Μπρέιντελ Στάντιον ανάμεσα στην Κλάμπ Μπριζ και την Μάντσεστερ Σίτυ. Οι δυο ομάδες μπήκαν με αυτοπεποίθηση στον αγωνιστικό χώρο. Βέβαια η Σίτυ ήταν αυτή που κυριάρχησε από την αρχή, με τον Κανσέλο να ανοίγει το σκορ. Η Μπριζ δυσκολεύτηκε αλλά δεν τα παράτησε. Στο 43ο με εκτέλεση πέναλντι από τον Μαχρέζ, η Σίτυ διπλασίασε τα τέρματά της.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτυ δεν σταμάτησε να εντυπωσιάζει και στο 53′ ο Γιουάλκερ σκόραρε για τρίτη φορά. Στο 67′ για το 0-4 σκόραρε ο Παλμέρ. Η Κλάμπ Μπριζ το μόνο που κατάφερε να κάνει, είναι να μειώσει σε 1-4 με τον Βανάκεν, στο 81′ λεπτό.