overfm.gr | Serie A | Κιελίνι – Εκτός για τρεις εβδομάδες ο Ιταλός αμυντικός

Εκτός δράσης για τις επόμενες τρεις εβδομάδες θα είναι Τζιόρτζιο Κιελίνι. Ο αρχηγός της Γιουβέντους αντιμετωπίζει πρόβλημα στην γάμπα θα απουσιάσει από τα επόμενα ματς της «Γηραίας Κυρίας».

Η Γιουβέντους επικράτησε άνετα της Ελλάς Βερόνα (2-0) την περασμένη Κυριακή (6/2). Ωστόσο ο αρχηγός της «Γηραίας Κυρίας» Τζόρτζιο Κιελίνι αποχώρησε στο 75ο λεπτό ως αναγκαστική αλλαγή. Η ομάδα της Ιταλίας γνωστοποίησε πως ο έμπειρος αμυντικός έχει πρόβλημα στην γάμπα.

Όπως αναφέρουν Ιταλικά μέσα ενημέρωσης o Κιελίνι θα απουσιάσει για τρεις εβδομάδες από τη δράση.

Όπερ σημαίνει ότι θα χάσει τον προημιτελικό του Κυπέλλου Ιταλίας κόντρα στην Σασουόλο του Γιώργου Κυριακόπουλου. Το παιχνίδι με την Αταλάντα, το ντέρμπι του Τορίνο και τον αγώνα με την Βιγιαρεάλ για τους «16» του Τσάμπιονς Λίγκ.
Την φετινή σεζόν είχε 13 συμμετοχές στην Serie A και έβαλε ένα γκολ. Στο Τσάμπιονς Λίγκ μετρά μια συμμετοχή (μόλις 7 λεπτά κόντρα στην Τσέλσι για την φάση των Ομίλων). Στον Τελικό του Ιταλικού Σούπερ Καπ αγωνίστηκε σε όλο το ματς.