overfm.gr | Γ' Εθνική | Κερατσίνι Πυθαγόρας Σάμου 3-1: Πρώτο τρίποντο για την ομάδα του Μηνά Χατζηαντωνίου

Την πρώτη του νίκη πέτυχε το Κερατσίνι στην Γ’ Εθνική επικρατώντας με 3-1 του Πυθαγόρα Σάμου.

Την πρώτη του νίκη σε συνολικά δύο αγώνες πέτυχε το Κερατσίνι το οποίο επικράτησε με 3-1 του Πυθαγόρα Σάμου για την δεύτερη αγωνιστική του όγδοου ομίλου στην Γ΄Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μπρέγκα. Πέντε λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 44′ η ομάδα του Πειραιά ισοφάρισε σε 1-1 με τον Στρίγγα βάζοντας ξανά στο παιχνίδι της διεκδίκησης την ομάδα του.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα στο 46΄με τον Λένγκα να κάνει το 2-1 και το Κερατσίνι να πετυχαίνει την ανατροπή. Το τελικό 3-1 ήρθε στο 89′ με  εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιχαλά  με τους παίκτες του μηνά Χατζηαντωνίου να παίρνουν το πρώτο τους τρίποντο.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλας, Γκουριώτης, Κανταράς (66′ Σπανός), Καϊακούδας, Αγγελάκης, Ροκάκης (56’ Καρδάμης), Μέλλης, Μπάτσι (46’ Κουρκούτης), Λένγκα, Στρίγγας (79′ Νικολέτος), Μιχαλάς.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Μαρμαράς, Κυριαζής (59’ Σαράντου), Κάνδυλας, Τσομπάι (81’ Σεχάι), Καρσάς, Μπρέγνκα, Βελάνης (59’ Τσερβανάκου), Σαπουνάς (88′ Χατζηανδρέου), Αμυρσιώνης, Τζιώτης, Ιωαννίδης.