overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Καζακστάν – Λευκορωσία 2-1: Πήρε την νίκη και εξασφάλισε την πρώτη θέση

Το Καζακστάν πήρε την νίκη κόντρα στην Λευκορωσία 2-1, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Nations League και εξασφάλισε την πρώτη θέση.

Το Καζακστάν συνεχίζει την ανοδική του πορεία στο Nations League!

Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη 2-1 κόντρα στην Λευκορωσία. Το Καζακστάν άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Γκαμπίσεφ. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατάσταση στα χέρια τους και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Σαβίτσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα που μπήκε πιο δυνατά και αποφασισμένη να πάρει την νίκη ήταν το Καζακστάν και συνέχισε να πιέζει. Έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν σε δεύτερο τέρμα και πήραν τελικά την νίκη. Ο ποδοσφαιριστής που έδωσε την νίκη στους Καζάκους ήταν ο Ζαϊνουτντίνοφ.

Με αυτή την νίκη το Καζακστάν έφτασε τους 13 βαθμούς και «κλείδωσε» την πρώτη θέση στο τρίτο γκρουπ της τρίτης κατηγορίας του UEFA Nations League. Από την άλλη με αυτή την ήττα η Λευκορωσία παρέμεινε στον πάτο του ομίλου.