overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Καζακστάν – Ελλάδα 0-1 – Δεύτερη νίκη για την Εθνική γυναικών

Η Εθνική γυναικών πήρε τη δεύτερη νίκη της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, χάρις σε γκολ της Πούλιου στο 85ο λεπτό.

Η Εθνική γυναικών πήρε τη δεύτερη νίκη της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, χάρις σε γκολ της Πούλιου.

Εθνική Ελλάδας ποδοσφαίρου των γυναικών κατάφερε να πάρει τη δεύτερη νίκη της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε 1-0 του Καζακστάν, χάρις σε γκολ της Πούλιου στο 85ο λεπτό. Με αυτό το αποτέλεσμα διπλασίασε τις νίκες επί του συγκεκριμένου αντιπάλου. Συγκεκριμένα, είχε νικήσει 3-2 το Καζακστάν τον περασμένο μήνα στη Πάτρα.

Επόμενος αντίπαλος για την Ελλάδα είναι η Σλοβενία. Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Τρίτη 26/10 στην Λάρισα και στην AEL FC Arena.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καζακστάν: Σαρατόβτσεβα, Κοζαχμέτ, Νουρούσεβα, Μπούροβα, Σαντίκοβα, Ζανατάγιεβα, Κιργκιζμπάεβα, Βλάσοβα, Μπορτνίκοβα, Κουμπέσοβα (65΄ Καϊρούλινα), Τουρλιμπέκοβα (90+2΄ Ζουμαμπάικιζι).

Ελλάδα: Χατζηχαρίστου, Μίτκου, Σιδηρά, Γκάτσου, Παλαμά, Σαρρή, Μωραΐτου (76΄ Γεωργίου), Κακαμπούκη, Κόγγουλη (76΄ Πούλιου), Μάρκου, Σπυριδωνίδου (63΄ Χατζηνικολάου).