overfm.gr | Serie A | Καθάρισε στην επανάληψη η Νάπόλι, αδιόρθωτη η Ουντινέζε

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε την Έμπολι η Νάπολι με 2-0 στο «Σαν Πάολο» ενώ η Ουντινέζε ούτε τώρα κατάφερε να κερδίσει καθώς παραχωρησε ισοπαλία με 1-1 στην Σπέτσια στο «Αλμπέρτο Πίκο».

Έστω και δύσκολα η Νάπολι επιβλήθηκε της Έμπολι με 2-0 στο «Σαν Πάολο» και διατήρησε την διαφορά των εννέα βαθμών από την δεύτερη Μίλαν που έχει ματς λιγότερο. Και αν δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος ο Λοσάνο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69′ άνοιξε το σκορ ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι «Τοσκανοί» έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λουπέτο με δεύτερη κίτρινη. Την νίκη για τους «παρτενοπέι» σφράγισαν την νίκη στο 88′ με τον Ζιελίνσκι.

Στο άλλο ματς στο «Αλμπέρτο Πίκο» η Ουντινέζε δεν κατάφερε ούτε σε αυτό το παιχνίδι να γευτεί την χαρά της νίκης καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σπέτσια. Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 16η θέση με 10 βαθμούς ενώ οι φιλοξενούμενοι στην έβδομη με 24 μαζί με την Ίντερ. Ο Ρέτσα στο 33′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και δέκα λεπτά αργότερα ο Λόβριτς ισοφάρισε στο τελικό 1-1 για τους «φριουλιάνι».