overfm.gr | Ligue 1 | Καθάρισε στην επανάληψη η Μαρσέιγ

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο η Μαρσέιγ επικράτησε της Μονπελιέ με 2-1 μέσα στο «Ντε Λα Μοσόν».

Σημαντική νίκη πέτυχε η Μαρσέιγ επί της Μονπελιέ με 2-1 στο «Ντε Λα Μοσόν» καθαρίζοντας το ματς στην επανάληψη. Με αυτην την νίκη οι «Μαρσεϊγιέζοι» παρέμειναν στην τρίτη θέση ενώ οι γηπεδούχοι στην 14η θέση μαζί με την Ναντ.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 47′ με τον Ταβάρες και ο Εστεβέ με αυτογκόλ στο 61′ έκανε το 0-2. Στο 86′ η Μαρσέιγ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ταβάρες με απευθείας κόκκινη κάρτα και το μόνο που κατάφεραν να μειώσουν οι πρωταθλητές Γαλλίας του 2012 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαβανιέ.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.