overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Kαθάρισε ο Κράμαριτς για την Κροατία

Ένα γκολ του Κράμαριτς οκτώ λεπτά πριν από το τέλος της φιλικής αναμέτρησης ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην Κροατία με 1-0 επί της Σαουδικής Αραβίας.

Με το δεξί ξεκίνησε η Κροατία τα φιλικά παιχνίδια ενόψει Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 η οποία επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Σαουδικής Αραβίας χάρη σε γκολ του Κράμαριτς.

Οι φιναλίστ του Μουντιάλ παρατάχθηκαν σε ένα δείγμα βασικών και αναπληρωματικών και στο πρώτο ημίχρονο λίγο έλειψε να δεχτούν γκολ από τους Σαουδάραβες.

Στην επανάληψη ωστόσο ο Ζλάτκο Ντάλιτς πέρασε μέσα τους Όρσιτς, Κόβασιτς, Βίντα, Κράμαριτς, Μόντριτς και Πέρισιτς. Ο Κράμαριτς στο 73′ πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε όχι όμως και αυτό του 82ου λεπτού που με ατομική ενέργεια και σουτ έγραψε το τελικό 0-1.